Яку сторону фольги використовувати при запіканні

Фольга для випікання є практично в кожному домі, оскільки зараз важко уявити собі процес приготування їжі без неї. Проте не всі господині можуть дійти згоди щодо того, який бік фольги краще використовувати. Існує думка, що блискуча сторона має бути всередині, адже таким чином вона не буде відбивати тепло й страва краще пропечеться.

Що має відбивати блискуча сторона фольги?

Якщо згадати урок фізики, то можна дійти висновку, що блискуча поверхня здатна відбивати від себе світло та тепло, але як це працює у духовці? Варто розуміти, що існує декілька варіантів теплопередачі, проте у духовці працює лише 2: конвекція і теплове випромінювання.

Конвекція

Тепло від нагрівальних елементів передається по всій площі духовки за допомогою циркуляції повітря. Такий режим є у більшості сучасних духовок, проте не у всіх. Варто уважно читати інструкцію та опис побутового приладу. 

В цьому випадку, фольга ніяк не буде відбивати тепло, оскільки вона буде нагріватися внаслідок впливу теплого повітря. Більший вплив на процес приготування тут має те, наскільки щільно ви огорнули продукт фольгою. Якщо там ще залишилося повітря, то воно стане бар’єром і їжа буде готуватися довше. 

Теплове випромінювання

Конвекція має основне значення у приготуванні їжі, проте у духовці для теплопередачі використовується ще й випромінювання. В разі роботи з інфрачервоним випромінюванням фольга буде працювати. В такому випадку блискуча сторона буде відбивати тепло, а матова навпаки – вловлювати. Правда на приготування їжі цей процес ніяк не повпливає.

Чому у фольги різні сторони

Різні сторони фольги зумовлені не спеціальною ідеєю, а просто технологічним процесом. Під час виготовлення фольги алюміній розкачують спеціальними металевими валиками, які й полірують одну зі сторін фольги. 

Обирати яким боком фольга має стикатися з їжею обирати лише вам, оскільки в цьому немає великого значення. Керуйтеся тим, як зручно вам, адже навіть деякі відомі шеф-кухарі світу не можуть дати відповідь на це запитання. 

Ви часто використовуєте фольгу? Яким боком загортаєте їжу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector