Яких навичок вимагатимуть від дітей у майбутньому?

Зараз ніщо не стоїть на місті. Здається, що вже через 10 років всю роботу замість людей зможу виконувати роботи. Існують спеціальні машини, для яких не потрібні водії, мобільні асистенти у смартфонах. Таких винаходів просто безліч. 

Однак, не все можна замінити. Наприклад, ті самі лікарі чи педагоги. Адже нам потрібне живе спілкування. А щодо креативу? Готова посперечатися, що жоден робот не зможе намалювати такий красивий пейзаж, як художник. Чи написати симонію. Правда ж? 

Ось перелік навичок та вмінь, які завжди будуть актуальними для прийому на роботу: 

1. Лідерство та вплив. Часто такі люди швидко заслуговують довіру колег та начальства.

2. Здатність долати перешкоди та швидко знаходити вихід з ситуації. Ніхто не знає, які форс-мажорні обставини можуть трапитися з вами сьогодні. 

3. Вміння налагоджувати емоційний контакт. Потрібно завжди знаходити спільну мову з колегами та створювати товариську атмосферу в колективі.

Чому саме такі якості? Все дуже просто. Зараз ринок праці намагається перейти на інший рівень та змінює своє річище. Наприклад, стають актуальними такі спеціальності, як коуч-мотиватор, діджитал-журналіст, сіті-фермер чи кібер-поліцейський. 

Це зараз ми звикли до таких професій, як інженер, водій, чи прибиральник. Але через декілька років вони зникнуть з ринку праці. Однак, важливу роль відіграють спеціальні навички, так звані “скіли” які потрібно розвивати ще з самого дитинства.

Пошепки

Якщо ви хочете, щоб ваш малюк виріс лідером, пропонуємо дотримуватися наступних порад: 

1. Life long learning – це правило можна перекласти як “вік живи – вік учись”. Не варто зупинятися тільки на освітній системі школи та університету, а рухатися далі. Читати корисну літературу, проходити додаткові курси щодо підвищення кваліфікації та слухати цікаві виступи спеціалістів у вашій галузі. До речі, це стосується не тільки дітей, але й старших людей. Своїм прикладом ми повинні показати, що такий рух є дуже корисним для нашого розвитку як спеціаліста, так і особистості загалом. 

2. Емоційний інтелект. Що це взагалі таке? Всі ми знаємо, що є таке поняття, як розумовий інтелект. А ось щодо емоцій – це нове відкриття, яке знадобиться у колективі. З юних років потрібно вміти сприймати конструктивну критику, дослухатися до думки оточуючих та критично мислити у стресових ситуаціях. Наприклад, можна влаштувати певну традицію під час вечері. Ділитеся емоціями, погані вони чи злі, розповідаєте про те, як минув день. Головне – не тільки говорити, але й слухати. 

3. Нові ідеї. Не варто дотримуватися стандартного правила у мисленні, а шукати нові виходи. Наприклад, змоделюйте ситуацію – ви йдете з дитиною зі школи додому, але звернути не на ту вулицю. Нехай малюк сам здогадається, як можна дістатися до квартири. І намагайтеся якомога частіше створювати такі “проблеми”. Так ваше чадо зможе знайти вихід з будь-якої ситуації. 

4. Аналіз даних та пошук відповідей. Ні для кого не секрет, що діти дуже допитливі. Їх цікавить все на світі – чому небо голубе, а трава зелена. А ви спродуйте на його питання відповідати “а ти як думаєш”? Таким чином ви зможете наштовхнути малюка на правильну думку. Підтримуйте його інтерес, можна купити спеціальну літературу чи ігри. 

5. Творче мислення. Таке заняття розвиває нестандартне мислення та креативні ідеї. Запишіть малюка у цікаві студії малювання чи танців. Також ще варто змінювати своє щоденні звички, щоб мозок зміг “протестити” інші заняття. Раптом знайдеться цікаве хобі? 

А ви погоджуєтеся з такою думкою? Що вам найбільше імпонує? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector