Який базилік вибрати: зелений чи фіолетовий. Кожна господиня повинна знати ці відмінності

Базилік – одна зі священних рослин Індії. Щоранку господині навіть проводять спеціальні ритуали перед рослиною, бо вірять, що базилік лікує інфекційні захворювання. Також ним знезаражують воду. 

В Україні ж базилік не має стільки уваги та шани. Найчастіше ми використовуємо його як ароматну добавку до страв. А все тому, що ми дуже мало знаємо про користь цієї рослини!

Ось, наприклад, чи згаєте ви різницю між зеленим та фіолетовим базиліком? 

Сьогодні спробуємо розібратися у різноманітті сортів.

Окрім зеленого та фіолетового, існує ще кілька десятків сортів базиліку. і всі вони відрізняються один від одного. Ми ж розглянемо найпоширеніші.

Зелений базилік користується популярністю серед європейців. Його часто додають у салати, закуски та інші страви. Цінують цю рослину через її прохолодний м’ятно-перцевий аромат.

Зелене листя можна поєднувати з помідорами та сиром.

Якщо ж захочете додати базилік до гарячих страв, зробіть це під кінець приготування. Непогано поєднувати базилік з рибою та птицею. 

Щодо фіолетового базиліка, то аромату нього насиченіший, ніж у зеленого. Він є незамінною пряністю у стравах кавказької та азіатської кухні! Тут рідко можна натрапити на зелений базилік. А в Узбекистані та Азербайджані з фіолетового базиліку навіть заварюють ароматний чай. А, якщо до нього додати лимонного соку, то він набуває ніжно-рожевого кольору. 

Цей сорт добре підходить до будь-якого м’яса, птиці, овочів, сирів. 

Пошепки

Корисні властивості базиліка

Насправді склад базиліка обох сортів як зеленого, так і фіолетового, дуже подібні. Рослина багата вітамінами А, С і К. Вони відіграють значну роль у  підтримці функції згортання крові та в обміні речовин сполучних тканин. Базилік зміцнює імунну систему, протистоїть мікробам та грибкам, стимулює травлення, знищує гельмінтів.

Ця рослинка може впоратися майже з усіма захворюваннями, що виникають у ротовій порожнині, знищуючи до 100% бактерій.

І фіолетовий, і зелений базилік – афродизіак як для чоловіків, так і для жінок.

Також базилік може зберегти вашу красу та молодість, завдяки ефірним оліям та антиоксидантам, які в ньому містяться.

Але відмінність між зеленим та чорним базиліком є!

Учені вважають, що зелений базилік менш корисний для здоров’я. А ось фіолетовий має високий вміст антиоксидантів – антоціанів. Пурпурне листя при регулярному їх вживанні захищає клітини організму від раку.

Тож додавати базилік до свого раціону не тільки можна, а й треба!

Хоча і зловживати не варто, особливо вагітним, матерям, які годують, а також людям з діабетом і захворюваннями ЦНС.

Всього в міру!

Стаття містить інформаційний та ознайомлювальний характер і не може замінювати методи традиційної медицини та косметології. Цей матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з питань, що належать до стану вашого здоров’я.

А ви любите базилік?

Знали про відмінності між сортами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector