Їй – 18, йому 28, мамі 38. Вона одного разу передавала йому ніж через стіл. Вони обідали

Матері було 32 роки, як вона одружилася з 22-річним хлопцем, при цьому в жінки ще була дівчинка від попереднього шлюбу, якій нещодавно виповнилося 12. Вона не думала, що мама все-таки з ним одружиться, але вчора їй розповіли цю новину. Як таке могло статися? Дівчинка одразу побігла у свою кімнату і там зачинилася.

Матір не зрозуміла, що відбувається, просила доньку вийти, запропонувала спільний похід в кіно, однак відповіді не почула. Дівчинці не хотілося ні атракціонів, ні кіно, на смаколиків, вони просто лежала на дивані й плакала. Згодом вся в сльозах і заснула. Не могла вона звикнути до цієї ситуації, почала грубіянити до матері, дивилася на неї з презирством.

Вже і родичі мали з нею розмови, однак та не піддавалася, тікала з дому, так однієї ночі просиділа в сусідньому будинку на сходах, а потім змерзла й пішла до тітки – маминої молодшої сестри. 

Дівчинка вже і поїла, і відігрілася, як за нею приїхала матір. До того ж не одна, й на очах дівчинки одразу з’явилися сльози. І от вони втрьох поверталися додому. Дівчинка дивилася на маму – її профіль, вона буле вже старою, а він – дуже гарним. 

Саме в цей період молодий мамин чоловік вперше пропав на цілий місяць. Дівчинка була щаслива, все було так, як і раніше, вона навіть не запитувала в матері, що сталося, їй було байдуже. Навіть стосунки в них потеплішали… Однак згодом знову повернувся він. Цього разу – назавжди. 

Дівчинці прийшлося змиритися з тим, що цього разу він залишиться назавжди. 

Їй – 18, йому 28, мамі 38.  Вони обідали. Юна красуня передавала ніж своєму вітчиму, й трохи довше затримала свою руку в його руці, в цю мить вони подивилися один одному прямо в очі. Матір побачила цей момент, зблідла й опустила голову, доїдали обід мовчки. 

Одного дня, коли матері не було вдома, дівчина підійшла до молодого вітчима, й вперлася чолом в його широкі плечі. Чоловік спершу застиг, а потім відсторонив пасербицю і  попросив більше цього не повторювати. Ох, що тоді почалося, дівчина почала кричати на цілу квартиру:

– Чому? Що ти знайшов в ній! Вона ж стара! Ти що не бачив її зморшки на шиї, постійно втомлене обличчя? Навіщо тобі все це. 

Молодий чоловік приніс склянку з прохолодною водою, накрив дівчину ковдрою, а сам вийшов з кімнати, грюкнувши дверима. Вона не могла повірити, що тільки що він її відкинув. Почувалася жахливо, як можна було знехтувати такою красунею?

Вона весь цей час була в нього закохана, він часто приходив до неї уві сні… Після останньої розмови, мамин чоловік не повертався додому, прийшов через декілька днів в той момент, коли дівчинка пила чай і писала конспект на кухні. Він прийшов і сів навпроти, у неї в цей момент все перевернулося всередині.

Спершу довго дивився їй в очі, а потім промовив: “залиш мене в спокої, прошу, я кохаю лише твою маму, і більше нікого не бачу поруч з собою. Припини цей театр, і не будемо псувати нерви один одному, домовилися? Ти ж вже велика дівчинка!” 

Дівчинка не могла зрозуміти, чому в житті все так не справедливо. Вранці побачила, як він обіймає маму на кухні – стало так недобре, що вона ледве встигла добігти до ванної кімнати. Тоді вирішила, що пора звідси йти. Знайшла кімнату в гуртожитку і переїхала. 

Їй 25, йому 35, мамі 45. Як не дивно, стосунки майже налагодилися. Вона приходила в гості. Разом вечеряли, сміялися, розмовляли. Всі були щасливі, навіть мамина сестра промовила – нарешті ти виросла.

В мами очі сяяли від щастя, а її обранець став ще гарнішим – солідним чоловіком. Дівчина неодноразово ловила себе на думці, що всіх своїх шанувальників порівнювала з вітчимом, і нічого не могла з цим зробити. Потім вона, на диво, знову закохалася. Він був одруженим, а вона стала його коханкою. Їздили разом на моря, він дарував їй подарунки, однак їй цього завжди було мало.

Дівчина хотіла приміряти білу сукню, фату, щоб їхні зубні щітки були в одному стаканчику, однак йому цього не було потрібно. На жаль, навіть найпристрасніше кохання перетворюється в нудний союз, коли люди постійно миготять один у одного перед очима, вирішуючи загальні побутові проблеми.

Вона з цим не хотіла миритися, бачила, яке кохання в її матері і вітчима, розуміла, що в двох можна жити радісно, спокійно.

Їй 28, йому 38, мамі 48. Вона вже переїхала в інше місто, там запропонували хорошу роботу. Хотіла втекти від нещасного кохання, в якому вона перебувала цілих три роки. Там почала зустрічатися з колегою – красивий неодружений хлопець, можна було б одружуватися, народжувати дітей…

Одного дня вітчим зателефонував дівчинці й запропонував разом пообідати, його з роботи направили у відрядження у це місто. Вона була така щаслива, що побачить рідну людину. Їм було так весело вдвох, затишно, вони розмовляли про все, згадували минулі роки, говорили про маму. Ці розмови так її заспокоїли. 

Вона перевела погляд на його руки і гостро відчула, як їй хочеться, щоб він її обняв. В цей момент він зрозумів її думки, спершу замовк. А потім розпочав розмову. Сказав, що любить її, маленьку примхливу дівчинку, він знає і відчуває її образи, бажання, вони завжди будуть добрими друзями, і вона завжди зможе розраховувати на його допомогу.

Ці слова неначе опустили її на землю: і дійсно, що вона від нього хоче?

Пройшли місяці, зателефонував він і сказав, що мати занедужала. Та одразу зателефонувала мамі, в неї був стомлений голос. Каже, моя дівчинко, ти простила мене за нього? Я все життя розуміла, що він тобі подобається, я не хотіла робити тобі боляче. Вибач, що все так вийшло. Донька одразу перевела розмову. Сказала, що приїде на вихідні.

Вона приїхала. До мами вже не встигла. Він стояв в лікарняному коридорі з порожніми очима. Навіть в такій жахливій ситуації він залишався таким красивим. Глянув на неї і відвернувся до вікна….

Після прощання з мамою, вони повернулися в квартиру. Вона перекладала всі речі, прибирала, а він просто сидів у своїй кімнаті. Потім пішов на роботу, а повертався пізно, схуд, практично не їв… Одного дня вона пробралася в спальну свого вітчима, а там повсюди пахло маминими парфумами, на комоді – їхні спільні фото, на подушці – мамина світлина… Аж серце защемило, і на очі навернулися сльози. Одразу вибігли звідти, наче ошпарена…

Не очікувала, що йому так боляче.

Подумала, що вона так нічого про них і не зрозуміла. Подумала, що вже ніколи й не зрозуміє…

Сподобалася історія?

U2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector