Її онук влип в серйозні проблеми. Ось як бабуся вирішувала ситуацію. 5 балів!

Дзвінок пролунав о десятій ранку. Марія Іванівна відклала в’язання і зняла трубку.
— Ваш онук тільки що потрапив в серйозне ДТП. Він винен, — квапливо пояснював невідомий. — Розбита дорога іномарка, є жертви, а це від трьох до п’яти років позбавлення волі … Щоб допомогти внуку уникнути в’язниці, доведеться заплатити!

— Скільки потрібно?

— Двісті тисяч! — рішуче заявили на тому кінці дроту. — Готуйте гроші, зараз до вас приїде наш чоловік! І про цей дзвінок нікому, а то онук точно потрапить за ґрати!

— Але вдома таких грошей немає, — схлипнула Марія Іванівна. — Потрібно їхати в банк, а це на іншому кінці міста.

— Виходьте на вулицю, до дому під’їдуть сріблясті «жигулі» і відвезуть туди, куди потрібно. І пам’ятайте — нікому ні слова! Це в інтересах вашого онука.

Проїхавши півміста і зупинившись біля банку, водій притиснув палець до губ. Марія Іванівна відповіла йому тим же. Вона повернулася через півгодини:

— Пін-код від картки забула, — важко зітхнула вона. — На дачу треба їхати. Він у мене там, в зошиті записано

Дачу, яка була за тридцять кілометрів від міста, Марія Іванівна залишила з двома сумками картоплі і сіткою цибулі.

— Вантаж в багажник і поїхали! — сказала вона  хлопцеві, який засумував

— В банк? — перепитав той.

— Додому, — кинула Марія Іванівна. — Не їхати ж з картоплею в банк! А по дорозі біля супермаркету зупини, треба хліба і молока купити …

Водій насупився, але промовчав. Сутеніло. Хлопець нервував, а Марія Іванівна була як ніколи спокійна.

— Замість того, щоб сидіти склавши руки, допоміг би бабусі, — зауважила вона, виходячи з машини. І шахрай покірно поплентався за нею на п’ятий поверх. А там його вже чекали співробітники поліції.

— А як же онук?! — розгубився затриманий.

— Немає в мене ніякого онука, — спокійно відповіла жертва, яка не зазнала шахрайства. — Як, втім, не було і ніякого ДТП з людськими жертвами. Я вас відразу розкусила!

— Навіщо тоді було в банк їздити?

— Щоб за квартиру і телефон заплатити.

— А на дачу?- Щоб картоплю і цибулю додому перевезти, — пояснила Марія Іванівна. — Йди йди!Я тобі не бабуся з кішкою, а майор поліції у відставці!

I
Загрузка ...