Їжа для здоров’я: 8 змін, які відбудуться з організмом, якщо їсти домашній сир щодня

Сир — продукт, який здавна славиться своїми цілющими властивостями. Ці ласощі є корисними для здоров’я організму як окрема страва, так і в комбінації з додатковими продуктами.

Споживати його людина починає з самого дитинства. Позитивні якості сиру пояснюються вже самим способом його виготовлення. Квашене молоко виділяє корисні речовини, які не покидають готовий продукт. З цієї причини сир корисніший ніж молоко і підійде навіть людям, важко переносить лактозу.

1. Обмін речовин прискориться

Сир чудово покращує обмінні процеси в організмі. До його складу входять вітамін групи В, вітамін В12, які пришвидшують метаболізм, допомагають краще засвоювати заліза та сприяють кращій роботі мозку.

2. М’язи прийдуть в форму

Казеїн — це білок, який міститься в сирі у великій кількості та допомагає нарощувати м’язову масу. Дуже часто сир вживають спортсмени, адже цей продукт допомагає підтримувати себе у хорошій формі. Якщо вживати сир на ніч, то всі необхідні амінокислоти потраплять в кров та наситять організм поживними речовинами.

3. Схуднути буде легше

Останні дослідження довели, що домашній сир допомагає худнути, навіть з відсутністю фізичного навантаження. Тому його обов’язково потрібно додавати в раціон. 

4. Жіноче здоров’я покращиться

Протеїни, кальцій та вітамін D, які містяться у молочних продуктах, покращують стан жіночого організму та налагоджують функціонування статевих органів. Якщо вживати сир регулярно, то це допоможе стабілізувати цикл та підтримувати баланс гормонів.

5. Кістки стануть міцнішими

Склад цього продукту є просто незамінним для здорових кісток, особливо це актуально в дитячому віці, коли формуються кістки та м’язова маса.  У сирі міститься 28% добової норми кальцію. Він позитивно впливає на метаболізм і щільність кісткової тканини, а також втрату маси.

6. Рівень цукру прийде в норму

До складу сиру входить магній, який допомагає підтримувати рівень глюкози в крові в нормі. Сир радять вживати людям, які страждають на діабет II типу, оскільки допомагає організму боротися з хворобою і мінімізувати її вплив. При щоденному вживанні сиру, потрібно слідкувати за жирністю: вона не повинна перевищувати 1,5%. 

7. Серцево-судинна система знайде тонус

До складу сиру також входить селен, який є потужний антиоксидантом. Саме він зміцнює стінки судин, запобігає хворобам серцево-судинної системи та утворенням холестеринових бляшок.

8. Зменшиться ризик інсульту

Крім інших поживних речовин, в сирі міститься калій. Він підтримує водний баланс в організмі, зменшує тривожність, бере участь в процесі проведення нервових імпульсів. Регулярне вживання калію знижує артеріальний тиск і, таким чином, ризик інсульту. 

Бонус: протипоказання

Надлишок білка робить згубний вплив на нирки. Таким чином, слід обмежити вживання сиру до 150 грамів на добу. А ще сир містить велику кількість солі — 400 мл на одну скляну, тому не потрібно зловживати цим продуктом.  

Яка ваша улюблена страва з сиром?

U2
Загрузка ...