«З цим не жартують»: 4 речі, які відбуваються з тілом при підвищенні рівня сечової кислоти — важлива інформація!

Сечова кислота — це продукт розпаду нуклеїнових кислот і пуринових основ під впливом ферментів. Її велика частина виділяється в шлунково-кишковий тракт, а менша через нирки видаляється з сечею.

Пурини з’являються в основному після природної загибелі клітин, а менша їх частина надходить з їжею і рідинами. Сечова кислота транспортується кров’ю від печінки до нирок, де близько 70% її фільтрується і виділяється з сечею, решта потрапляє в шлунково-кишковий тракт і видаляється зі стільцем.

Якщо сечової кислоти виробляється занадто багато або недостатньо виділяється з сечею, вона накопичується в організмі, що проявляється її високою концентрацією в крові.

Симптоми

Як правило, гострий біль з’являється раптово, в одному або декількох суглобах, часто в нічний час. Виникнення болю у нічний час, можливо, пов’язано з тим, що рідина, що накопичується в суглобах в денний час, виходить з суглоба в горизонтальному положенні тіла швидше, ніж сечова кислота, що збільшує концентрацію сечової кислоти, що призводить до утворення кристалів. Біль поступово посилюється і часто стає болісним, особливо при рухах в суглобі або дотиках до нього.

В суглобі виникає запальна реакція — він набрякає і теплішає, шкіра навколо суглоба може набувати червоний або ліловий відтінок, ставати натягнутою і блискучою.

Іншими симптомами загострення іноді є:

  • жар (може досягти 38,9 ° C);
  • прискорене серцебиття ;
  • загальне нездужання;
  • озноб (в окремих випадках).

Перші кілька загострень зазвичай розвиваються тільки в одному суглобі і можуть тривати кілька днів.

Симптоми поступово зникають, відновлюється функція суглоба, і симптоматика відсутня до наступного загострення. Однак в ході прогресування захворювання при відсутності лікування зростає тривалість загострень, їх частота, при цьому загострення можуть зачіпати кілька суглобів. При відсутності лікування подальші загострення можуть тривати до 3 тижнів.

Після багаторазових загострень можливе підвищення ступеня тяжкості подагри і подальша деформація суглоба.

Згодом свобода рухів в суглобі все більше і більше обмежується через поразки, викликані відкладеннями кристалів сечової кислоти в тканинах суглоба і сухожилля.

Причини підвищення сечової кислоти в крові

Якщо поставити лікарю питання: «Чому у мене вміст сечової кислоти в крові вище норми», то він може запитати, чи не скаржиться пацієнт на суглоби або навіть: «Чи не болять великі пальці ніг?».

Річ у тому, що сечова кислота — продукт обміну пуринів, з’єднань, які присутні і в організмі людини, і в його їжі. Деякі продукти і напої особливо багаті пуринами, тому при підвищенні сечової кислоти в крові лікар може запідозрити у людини подагру.

Який лікар лікує сечову кислоту?

Якщо рівень вашої сечової кислоти підвищений, зверніться до лікаря. Можна почати з терапевта, який при необхідності направить вас до потрібного фахівця, наприклад, ревматолога, гематолога або нефролога.

Вам призначать лікування, яке на перших стадіях найчастіше полягає тільки в спеціальній дієті. Крім цього вам треба буде пройти обстеження організму — зробити ультразвукове дослідження печінки і деякі інші процедури, які можуть виявити захворювання, що впливають на рівень сечової кислоти.

Лікування

  • прийом препаратів для полегшення болю і набряку, викликаних запаленням.
  • відпочинок, знерухомлення хворобливого суглоба за допомогою шини і прикладання льоду.
  • зміна режиму харчування і зменшення маси тіла для зниження рівня сечової кислоти і запобігання подальших загострень.
  • прийом препаратів для профілактики загострень і запобігання запалення, викликаного утворенням кристалів.
  • прийом препаратів для зниження рівня сечової кислоти і розчинення кристалів.

Що їсти при підвищеній сечовій кислоті

Дієта при сечовій кислоті для деяких людей може здатися важкою через серйозні обмеження. Але якщо її дотримуватися, сечова кислота знизиться, а людина уникне серйозних проблем зі здоров’ям.

Під заборону потрапляє все жирне м’ясо, а також всі копченості та наваристі жирні бульйони з м’яса або птиці. Потрібно відмовитися від гірчиці, аджики, маринадів, солінь і сухих спецій. Не можна їсти шоколад, печиво і вафлі з білої муки, вироби з жирними вершковими кремами. Заборонені чай, кава, солодка газована вода і алкогольні напої.

Людям з підвищеним рівнем сечової кислоти можна їсти м’ясо птиці — курку, індичку, перепілку. Головне, їсти її без шкіри. Дозволені нежирні молочні продукти — сир, кефір, а також молоко не більше 1,5% жирності. Вітаються всі овочі і фрукти.

Чи була вам корисна дана інформація?

 

 

Lida
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: