За якими стравами з радянської їдальні ми сумуємо найбільше

Далеко не кожному буде близькою тема сьогоднішньої статті. Молодь точно не зможе пройнятися духом епохи, а ось люди, народженні за часів СРСР, з приємною ностальгією повернуться в часи свого дитинства.  

І досі в багатьох школах та садках готують за перевіреними рецептами. Втім, у страв, якими колись годували нас, були свої особливості. Зараз пропонуємо вам поринути в минуле і пригадати свої улюблені страви дитинства. 

1. Сосиски із зеленим горошком

Одна із найпростіших страв, що не вимагає ні особливих сил, ні надмірної витрати часу. Відварити сосиски, додати до них трохи консервованого зеленого горошку – готово! І не забудьте про свіжу булочку на додачу.

2. Пельмені з оцтом

Тепер пельмені найчастіше їдять з кетчупом, майонезом чи сметаною. Але колись вони асоціювалися винятково з оцтом. Цікавий смак і нетипове поєднання – дорівнює улюблена страва дитинства. Достатньо було просто зварити пельмені, а поряд з тарілкою поставити невеликий соусник з оцтом.

Эластичное тесто для пельменей с уксусом и яйцом / Едальня

3. Молочна вермішель

Справжній смак дитячого садка – макарони з молоком. Багатьом ця страва здавалася несмачною колись. Ось вам рецепт: доведіть до кипіння 1 л молока, додайте 1 ст. л. вершкового масла, 1 ч. л. цукру та всипте 50 г вермішелі. Варіть усе до готовності та насолоджуйся десертом!

В Запорожском роддоме будущих мам кормят «белой жижей» (ВИДЕО) | Actual  Today

4. Котлети “за 11 копійок”

Справжній хіт у їдальнях СРСР! Їх готували як у школах, так і на заводах. Можливо, ви навіть не знаєте секрет їхнього чудового смаку? Все просто – чорний хліб! Ось вам рецепт: змішайте фарш і хліб в однакових пропорціях. Потім покришіть до них декілька невеликих цибулин, вбийте 1 яйце і посоліть. Тепер сформуйте котлети, обваляйте їх у панірувальних сухарях та випікайте упродовж 20–30 хвилин при температурі 200 °С.

Котлеты советские школьно-столовские. Рецепт с фото. Пошаговые фотографии.  Gurmel

5. Гуляш із підливою

Ви точно пам’ятаєте цей пункт із радянського меню. А зараз можете приготувати це на своїй кухні. Візьміть 0,5 кг будь-якого м’яса, наріжте його невеликими кубиками, обсмажте, додайте 50 г томатної пасти та 1 л води. Накрийте все кришкою та тушіть близько 40 хвилин. Опісля додайте сіль і потримайте на вогні ще 20 хвилин. Поки м’ясо готується, в окремій сковороді обсмажуємо 150 г цибулі з 20 г борошна. З’єднайте інгредієнти та акуратно влийте до них соус від м’яса, постійно помішуючи масу. Тепер усе змішайте, додайте трохи цукру і лаврового листа – готово!

6. Риба під маринадом

Пошепки

Четвер – рибний день у їдальнях СРСР. Тож і хіт цього дня – риба під маринадом з овочів. Щоб відтворити цю смаку подрібніть 2 цибулини і наріжте соломкою 3 моркви. Обсмажте овочі в олії на невеликому вогні. Потім додайте у сковорідку склянку томатної пасти, перець, лавровий лист та гвоздику до смаку. Тушіть усе упродовж 20 хвилин, а потім влийте пів склянки 3%-го оцту і 1,5 склянки води. Доведіть до кипіння, додайте по щіпці цукру та солі. Поки готується соус, обсмажте шматочки риби. Поливати рибу слід охолодженим соусом. Тепер дайте їй настоятися. 

7. Макарони по-флотськи

Геніальність у простоті. Найсмачніша та найколоритніша страва з цілого списку – макарони по-флотськи. Для їхнього приготування вам знадобляться: відварена яловичина, макарони, олія та цибуля. Відварюємо та промиваємо макарони, а яловичину пропускаємо через м’ясорубку. Цибулю обсмажуємо і відправляємо до фаршу, солимо і перчимо до смаку. Змішуємо макарони з фаршем, і страву можна подавати до столу!

Паста болоньєзе і макарони по-флотськи - у чому різниця | harchi.info

8. Салат «Вітамінний»

Цей салат був на одному рівні з вінегретом. Це одна з обов’язкових холодних закусок радянського меню. А весь секрет цієї страви – термічна обробка капусти. Тонко нашаткуйте 0,5 кг білокачанної капусти, додайте 4 ст. л. оцту та 0,5 ч. л. солі. Варіть усе все в каструлі близько 3 хвилин, а потім дайте охолонути. Далі дрібно наріжте або натріть на тертці моркву, додайте її до капусти разом із цукром. Салат краще заправити олією, перемішати і дати настоятися кілька годин у холодильнику. Смачного!

Салат зі свіжої капусти – дуже смачні і швидкі рецепти

9. Червоний соус

Це особливий соус нашого дитинства, який, насправді, готується дуже просто. Для цього просто обсмажте на сухій сковороді 50 г борошна, а потім влийте до нього склянку теплої води, ретельно перемішуючи. Окремо підсмажте на олії нарізані моркву та цибулю. Додайте 100 г томатної пасти, перемішайте і ще трохи потримайте на вогні. Також доведіть до кипіння 1 л м’ясного бульйону і, всипте в нього борошно, розведене водою. Далі додайте туди підготовлені овочі та тушіть усе майже годину. Також можна заправити все вершковим маслом або маргарином, що додасть готовому соусу цікавого смаку.

Кетчуп з яблуками - рецепт приготування з фото та видео

10. Компот із сухофруктів

Це не назвеш стравою, але компот із сухофруктів, яким кожного з нас поїли в їдальні, без перебільшень головний символ дитинства! А приготувати його самотужки – простіше простого! Наріжте і покладіть у каструлю сухофрукти, 0,5 склянки цукру та залийте все 1 л води. Доведіть усе до кипіння та варіть упродовж 30 хвилин.

Дозволено чи компот із сухофруктів при грудному вигодовуванні - SAY

Отож, ми перелічили найвідоміші кулінарні шедеври радянських їдалень, які точно пробудили у когось із вас спогади з дитинства. А тепер ви ще й можете відтворити найулюбленіші смаколики власноруч! 

Гарного вам настрою і смачних страв!

А які страви ваші улюблені?

Які любили найменше?

 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector