Загинув 21-річний Герой! Він міг залишитися в Бельгії, та приїхав захищати свою країну!

Доки одні тікають з країни, незаконно перетинаючи кордон, справжні герої віддають життя за Батьківщину. А деякі, таких справді мало, маючи змогу залишитися в безпеці, перебуваючи десь далеко, повертаються додому, адже не можуть стояти осторонь і споглядати, як вороги топчуть рідну землю. 

Саме таким був Даниїл Новіков. Коли почалась війна, він приїхав з Бельгії, де мав офіційну роботу, повний соцпакет і навіть службову автівку. Тоді йому було всього 19, та парубок прийняв рішення гідне справжнього чоловіка. Він пішов на фронт і став пілотом FPV-дронів. Побратими згадують, що у своїй справі воїн був геніальним. Під час виконання бойового завдання Даниїл і загинув. Повернути та гідно поховати тіло захисника немає змоги.

“Напарниками ми стали майже випадково: у квітні обоє перевелися в один підрозділ. У мене було завдання запустити FPV, і мені треба було вибрати напарника. Це не така проста справа в підрозділі, де всі давно і всі розділені на екіпажі. Він приїхав через кілька днів після мене, і тоді я просто підійшла до нього і спитала: “Будеш зі мною літати на FPV?” Він сказав “Буду” – і ми полетіли”, – згадує бойова напарниця загиблого Леся Ганжа.

Друзі захисника зізнаються, що 19-річного Даниїла не хотіли призивати. До того ж він був студентом Харківського національного технічного університету сільського господарства. Та влітку 2022 року хлопець зібрався і самотужки поїхав в Бахмут, де і долучився до війська. Всього за день навчання на стимуляторі парубок зміг опанувати управління дроном. Скоро в майстерності перевершив напарницю. Згодом отримав поранення на Донецькому напрямку.

“Даня – це був для мене дуже вимолений друг. Я мріяла, що б у мене на війні був друг. Бо війна, крім усього іншого, це ще й почуття тотальної самотності”, – пояснила Ганжа.

За словами захисниці, Даниїл вражав усіх відповідальністю. У вільний час він не сидів без діла, а постійно щось ремонтував: то бойлер, то проводку, а із пошкоджених сонячних панелей зміг зібрати мініелектростанцію. А потім підступний ворог відібрав життя Героя.

Пошепки

“Двохсоті”. – “Хто 200-й?” – “Даня і …”… Світ зупинився. Його тіло там, у них. Його вважають зниклим безвісти. Але наш Даня ні в якій безвісті не зникав, він загинув при виконанні бойового завдання. Його батько теж так вважає, і ми готуємося до суду, поки є пֺ’ять живих свідків його загибелі”, – розповідає Леся.

Захисника відправили на штурм під Бахмутом. Він працював дуже добре. Та врешті ворожий безпілотник його знайшов.

“О! FPV-дрон летить” – це були останні слова хлопця. Той дрон зніс йому пів черепа. 

Напарники Даниїла в жалобі, це величезна втрата для війська. Його мати досі не знає про гибель сина, з останньою стадією онкології вона перебуває в лікарні. Та свого сина зустріне вже на небесах. Батько ж Героя теж служив, був військовим лікарем. Нещодавно йому виповнилося 60 років. На честь свята і демобілізації син навіть подарував татові автівку.

Вічна пам’ять! Слава Герою! Щирі співчуття рідним і близьким! 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector