Запрошую на Різдво всіх родичів, крім свекрухи. Бо не хочу зіпсувати собі святковий настрій на весь рік вперед!

Моя свекруха гадає, що наш будинок – то розкішний готель, а я якась рабиня Ізаура. Бо щоразу, як вона приїздить у гості, то я повинна їй догоджати. 

Ольга Василівна живе у Кропивницькому. До Львова відстань чимала, тому ми рідко бачимося, хіба на свята. Але знаєте, ці дні для мене перетворюються на справжнє пекло. 

Мало того, що треба готувати різні страви, нарізки салати, м’ясо запікати, вдома поприбирати. То ще й свекруха надокучає забаганками. Мала дитина, їй Богу! 

У нас великий будинок в Сокільниках, є літня кухня та ще баня. На літо ставимо басейн, аби онуки плавали. Так от, свекруха до нас приїздить, як на курорт. То треба її вінчиком побити у бані, то воду злити, дрова підкинути, шезлонг розкласти.

Ми цей будинок купили не так давно, тільки у травні. Бо свою квартиру у Львові вирішили віддати синові та невістці після їх весілля. А в Сокільниках велика ділянка, город, клумба, відповідно, роботи багато. 

Ну і коли свекруха вперше зателефонувала, що приїде у гості, то я зраділа. Мені потрібна допомога на городі, хотіла посадити нові квіти в саді та ще купити деревця. У 4 руки набагато швидше та легше працювати. Ну не буду вагітну невістку змушувати копати ямки чи доньку аж з Польщі смикати? 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Але свекруха мала інші плани – дістала шезлонг з підвалу, винесла на газон та почала засмагати. Ще й постійно викрикала “Людка, принеси компоту”. І я так бігала туди-сюди, з городу до хати. 

Моїй свекрусі тільки 62 виповнилося нещодавно, ще така пані “в соку”. Повірте, їй ніц не бракує, ніяких болячок не мала. Навіть коли лікарі дивилися її аналізи, то казали, що пані Ольгу можна спокійно у космос відправляти

Але як тільки я просила допомогти мені квіти підлити чи бур’яни зібрати – то все, у родички починалися запалення хитрощів:

– Ох, так спина болить, не можу ніяк зігнутися. Ай, боляче. Ану подай мені паличку.

– Так ви щойно нормально ходили, зарядку робили. Коли встигли сипну потягнути?

– Ну тіко що, не видиш? Ой, ану помасажуй мені тут. 

Так впевнено грала хвору людину, що словами не передати. Ну неперевершена акторка, чесно. 

І свекруха приїжджає на тиждень мінімум. Каже, що хоче сповна набутися з правнуками та з онуками. Але я не бачу в неї ніякого бажання погнатися з малюками.

Максимум, що вона може – кидати м’ячик правнуку Павлику, аби він носив їй іграшки. як той песик. Наймолодшій правнучці Златці тільки декілька місяців, вона весь час спить у колясочці. Але свекруха навідріз відмовляється просто вивезти правнучку на прогулянку. Бачте, ноги болять.Тому всідається перед телевізором та цілий день дивиться якісь дурні серіали чи фільми. 

Пошепки

Вже навіть донька та син розуміють, що бабуся хоче так влаштувати собі відпочинок. І щоразу, коли вона їде геть, то я відчуваю неймовірне полегшення. 

Скоро вже Різдво, Новий Рік. І свекруха хоче знову приїхати до нас у Сокільники на свята. Розумію, що ніякої допомоги від неї не дочекаюся.

– Знаєш, мене це дістало. Тут не готелю 5 зірок. Твоя мама навіть салат не захоче нарізати, от побачиш.

– Я і сам не в захваті, що вона буде. 

– Так просто скажи мамі, аби цього року не приїздила на Різдво і все. Чи збреши, що нас вдома не буде. 

– А куди вона сама поїде?

– Наскільки я знаю, у твоєї мами є ще родичі десь в Києві. Хай у них курорти влаштовує. 

– Раптом, вона образиться. Ну це ж моя мама…

– І що? Твоя мама – це синонім слова проблеми та клопоти. А я не хочу провести так різдвяні свята. 

До нас приїдуть гості, моя сестра з Італії також буде. Звісно, я хочу організувати найкращі свята для рідних. Але ж треба купити подарунки, приготувати багато смаколиків, гарно дім прикрасити та поприбирати У чоловіка багато роботи, а сама я не впораюся.

Ну фі додайте до цих проблем ще приїзд свекрухи. Вона ж захоче в баню піти, а не допомагати пені на кухні. 

І нехай я краще дійсно сама готуватиму страви та прибиратиму вдома. Але зате не буде додаткового геморою під назвою “свекруха”. 

Тільки чоловік поки не сказав мамі, аби вона не приїздила. Розумію, що для когось наша поведінка буде дуже обурливою. Бо як це – ми не хочемо, аби родичка у гості приїхала. 

Однак, ніхто не зрадіє її приїзду точно. А навіщо нам така людина в хаті, аби псувати всю святкову атмосферу? 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector