Запитання, які потрібно задавати дитині щодня

Вчені з’ясували, що в день ми середньо приділяємо дитині 12,5 хвилин. З цього часу 8,5 хвилин йдуть на закиди, заборони і т.д. А на дружнє спілкування залишається всього 4 хвилини.

І справді часто доводиться чути, як батьки бідкаються, що не можуть комунікувати з власними дітьми. Багато секретів малюків так і залишаються втаємниченими. І добре, якщо це не призведе до поганих наслідків. Куди складніше буде в іншому випадку. Тож, аби не допустити формальних відносин у сім’ї й не утворити емоційну прірву між дітьми та батьками, психологи рекомендують ставити власним чадам всього 4 запитання на день. 

Це відкриті питання, на які у вас не піде багато часу, зате ваша дитина не зможе просто відповісти «так» або «ні», уникнувши діалогу.

Подібне стимулює дітей описувати свої емоції та погляди на ті чи інші ситуації.  Завдяки цьому дорослі зможуть дізнатися все те, що турбує їх у поведінці малюка. А ще така технологія навчить різні покоління краще розуміти одне одного.

Отже, питання звучать так:

1. Як пройшов твій день?

У таких випадках малюк зазвичай відмахується або обходиться словами: «нормально», «все добре» і т.д. Не слід виходити із себе або навпаки думати, що діалог втрачений. Вам усього лише достатньо сказати: «Гаразд, якщо захочеш, то розкажеш потім. Зате мені є що розказати. Сьогодні я робила те і те.». Це стимулює до діалогу навіть найсором’язливіший та закритих дітей.  

2. Як там твої друзі?

Можете запитувати про когось конкретного або всіх друзів вашого малюка разом.

Це може звучати так: «Хто з твоїх друзів, по-твоєму, подобається мені більше за всіх? Як там Ігор? А що ти думаєш про Світланку? Як мають поводитися найкращі друзі? А твої знайомі відповідають цим критеріям?» І подібних запитань безліч. Для будь-якого випадку із життя.

3. Що хорошого трапилося з тобою за день?

Пошепки

Навіть у найпохмуріший день, коли у дитини були негаразди в школі чи важка контрольна з математики, можна знайти щось хороше. Вчіться цьому самотужки і паралельно навчайте такого вміння свою дитину. Наполягайте на тому, аби малюк усе ж таки пригадав щось хороше. А в крайньому разі створіть для нього радість. Наприклад, незаплановано сходіть у кіно, пограйте в якісь ігри і т.д. Це допоможе відірватися від тяжких роздумів як вам, так і вашій дитині.

4. Я можу чимось тобі допомогти?

Часом просити допомоги у когось буває дуже складно. Не тільки дітям, а й дорослим особистостям. Тому чадо, яка не звикло отримувати підтримку від власних батьків, не шукатиме її і в оточення. Тому у  складній ситуації малюк діятиме тільки самотужки.

Але ви можете завоювати довіру сина або доньки. Для цього запропонуйте спочатку допомогти прибрати в кімнаті, допоможіть з домашнім завданням і т.д. Починайте з дрібниць.

Адже чим більше ви допомагаєте з несерйозними справами, тим вищою є ймовірність того, що в серйозному конфлікті дитина все ж таки прийде за підтримкою до вас. 

Також радимо вам не перебивати дитину, коли вона захоплено ділиться власними думками. І повчайте дітей без зайвого осуду, доки вас про це попросять.

Не уникайте тілесного контакту, бо це основна частина налагодження теплих стосунків не тільки з дітьми, а й дорослими.

А у випадку, якщо у вас немає настрою чи сил на діалог з малям, скажіть дитині про це і домовтеся, що повернетеся до розмови, як тільки вам полегшає.  

А ви ставите такі запитання своїм дітям?

Які ще секрети дієвої комунікації з дітьми ви знаєте?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector