“Зараз мені 67 років. Чоловік помер, тому я мешкаю одна. У моєму житті абсолютно відсутня радість”

У старості важко завести нові знайомства, тому люди похилого віку часто залишаються самотніми. Тим паче коли діти відмовляються підтримувати зв’язок. Давайте детальніше розглянемо цю проблему на прикладі реальної історії.

“Зараз мені 67 років. Чоловік помер, тому я мешкаю одна. Попри пенсійний вік, я продовжую ходити на роботу, щоб хоч якось розбавити сірі будні. Адже останнім часом у моєму житті абсолютно відсутня інша радість.

У мене немає захоплень. Для того, щоб почати займатися чимось новим я також застара. Запропонувала синові з невісткою переїхати до мене на квартиру, але вони відмовилися.

Я б хотіла жити зі своєю дочкою. Однак у неї теж своя сім’я і їм зовсім не хочеться дбати про стару жінку. Хоча я часто їжджу до них в гості. Мене там завжди раді бачити. Поки гостюю, то мене і нагодують добре, і знайдеться з ким поговорити.  Інколи так не хочеться назад повертатися додому, але знаю, що треба…”

Жінка стикнулася з такою проблемою і шукає допомоги, бо не розуміє, як їй далі жити.

Це добре, що вона сама розуміє, що ця ситуація – ненормальна. Справді, психологи стверджують, що життя не повинно втрачати барв у будь-якому віці.

Пошепки

У цьому випадку діти, мабуть, люблять свою матір, але вони створили свої комфортні умови для життя, які не хотіли б змінювати. Жінці залишається лише дослухатися до інших порад спеціалістів. 

Варто краще роздивитися навколишній світ. Можливо, у вашому місті є цікаві гуртки, театральні вистави чи концерти. Спробуйте урізноманітнити свої будні і цікаво провести час. Новий досвід поверне вам радість та натхнення. А ще це чудова нагода знайти однодумців. 

Жінці не вийде змусити своїх дітей змінити рішення, тому краще змиритися і подивитися на це під іншим кутом. Важливо не замикатися в собі і не втягуватися у щоденну рутину. Вузьке коло інтересів робить життя одноманітним. 

У 67 років життя не закінчується. Адже хтось після виходу на пенсію вдруге одружується, а хтось відкриває для себе нове хобі. 

А молоді люди повинні зробити все можливе, щоб підтримати людину похилого віку і не дати їй впасти у відчай.

А що ви думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Adblock
detector