Засіб, яким обробляють фруктові дерева весною, щоб їх не чіпали шкідники. Господарям на замітку

Весною розпочинається активний розвиток фруктових дерев, однак окрім них оживають також різноманітні шкідники, зокрема  попелиці, довгоносики, квіткоїди та збудники борошниста роса, моніліоз, парша й клястероспоріоз.

Тому для вас ми підготували обробку в чотири етапи для плодових дерев, яку потрібно проводити навесні: 

Перший етап

Зазвичай оброблювати дерева вперше потрібно тоді, коли середня температура протягом доби буде становити 5 градусів. Для цього використовують суміш мідного купоросу та вапна, вона ще отримала назву — бордоська суміш. Для дерев слід приготувати розчин 3%. Ще з цією метою також використовують залізний купорос з чистою водою в такій концентрації: 300-500 грамів на 10 літрів води. Інколи при першій обробці можуть ще використовувати сечовину в таких пропорціях: 700 г на 10 л води. Бажано додати до цієї суміші 50 грамів мідного купоросу. Однак для першої обробки найкраще використовувати препарат «30 В»  – спеціальну індустріальну олію, яка чудово бореться зі шкідниками, які перезимували в кронах дерев. Змішайте 600 мл засобу з 10 л чистої води та обробіть розчином крони, штамби та скелетні гілки.

Другий етап

Починаємо обробляти дерева, коли розпочинають набрякати бруньки. З цією метою 1% бордоську суміш потрібно змішати з інсектицидами, як от «Чемпіон» на 10 л води 30 г, «Хорус» на 10 л води 2 г, «Стробі» на 10 л води.

Третій етап

Обробляти дерева втретє слід тоді, коли вже з конусу бруньки будуть висуватися квітки, однак вони ще будуть закриті. Для обприскування використовують суміш фунгіциду та інсектициду:

  • фунгіциди – найкращі препарати від хвороб: «Чемпіон», «Хорус», «Стробі» або 3%-ю бордоською рідиною;
  • інсектициди – найкращі препарати від шкідників: «Альфа-супер», «Карате Зеон», «Актор», «Твікс».

Четверта обробка

Обробляти дерева потрібно базовою сумішшю, що й на третьому етапі. Найкраще проводити обприскування вчетверте після того, як дерево відцвіте.

Вам була корисною ця інформація?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector