Завдяки цій притчі розумієш, чому грузини особлива нація! Раджу усім повчитись!

Коли почалась війна я вирішила, що мушу щось робити. Сидіти без діла здавалося нестерпним. Тож я почала ходити до однієї волонтерської організації. І там познайомилась з однією грузинкою.

Ніно переїхала в Україну заради навчання. Та їй так сподобалось в Києві, що вирішила залишитись. Вона дуже переймалась долею нашої країни. Ми потоваришували. Багато спілкувались і підтримували одна одну. 

Тоді вона жартома почала мене вчити грузинської. Це дуже гарна мова. Мене завжди цікавило, що означає слово “генацвале”, адже чула його багато разів. Я спитала Ніно:

 – Що це? Друг? Пан? 

 – Не зовсім. Значення цього слова значно глибше. Це дієслово, в якому криється кілька слів, які перекладаються “Я помру замість тебе”. Тобто генацвале – це той, за кого здатен віддати геть усе, навіть власне життя.

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше статей з психології за посиланням – https://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

Пошепки

Потім Ніно ще розповіла одну грузинську притчу. Її глибокий сенс зачіпає саме серце. Завжди пам’ятатиму.

“Одного дня до чоловіка прийшла смерть. Він не хворів, не був ще надто старим, тож зовсім не очікував на таку гостю. Наляканий, він почав благати усіх родичів та близьких, аби хтось пішов замість нього. Та кожен відмовлявся, стверджуючи, що чоловік має та інших родичів. 

Брат запевнив, що кращою кандидатурою є старий батько. Дружина норовливо сказала, щоб чоловік відправив коханку. Лишень коханка здивувала. Вона запевнила, що без нього життя втратить сенс, тож вона згодна піти зі смертю. Тоді чоловік збагнув, хто його дійсно любить та цінує.

Генацвале – це насправді рідна людина. І не по крові, а щиро, душею”.

Вражає, чи не так? А чи маєте ви людину, котру здатні назвати “генацвале”? Чи є такі, котрих ви здатні замінити перед лицем смерті?

Більше цікавих та корисних статей з психології шукайте тутhttps://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector