Збираю полуницю відрами: головні секрети підгодівлі в травні

Щоб отримати гарний врожай полуниці, потрібно серйозно віднестися до підгодівлі рослини. На ринку та полицях господарських магазинів можна побачити величезну кількість добрив, і всі вони обіцяють покращення росту рослини та багатий врожай. Однак не завжди такі добрива є корисними для полуниці.

Окрім цього не варто забувати й про те, що ранньою весною потрібно прибрати всю мульчу з грядки, тоді земля буде швидше прогріватися від сонячного проміння. Отже, не залишайте все старе та засохле листя, ще потрібно вирізати пошкоджене листя й залишити лише цілу й молоду зелень.

Дуже добре зарекомендували себе такі сорти полуниці:

Сорт «Царськосільська»

Цей сорт полуниці має певні характеристики: напіврозкидисті кущі, а квітконоси знаходяться нижче від рівня листків. Загалом цей сорт славиться хорошою врожайністю, а ще є витривалим й стійким до різноманітних захворювань. Перший врожай вже є великого розміру, оскільки ягоди можуть бути понад 30 г, темно-червоного кольору й овальної форми. Врожай є щільним та смачним. 

Сорт «Красуня»

Пошепки

Ці кущі вкриті великими листами, квітконоси є вищими за листя. Також рослина витривала, міцна й стійка до в’янення, також вона не піддається грибковим хворобам й вдало витримує низькі температури. Врожай вам точно сподобається: великі щільні ягоди,  з яскраво-червоною м’якоттю.

Підгодівля

Спершу вносимо добрива весною, коли з’являються перші листочки, воно має містити азот, тому найкращим варіантом є сечовина. Для цього змішайте сечовину (у кількості однієї сірникової коробки) з 10 л чистої води та полийте рослини під корінь.

Коли полуниця розпочинає цвітіння, її потрібно удобрити нашатирним спиртом, що ще й продезінфікує рослину й відлякає від неї слимаків. Для цього 1 ст. л. нашатирю слід розчинити в 10 л води. 

Також надалі полуницю слід підгодовувати деревним попелом. Потрібно висипати у відро 200 г попелу, потім сюди ж влити 1 л окропу. Змішати й залишити постояти на 24 години.  Долийте 9 л води та полийте під корінь рослини.

Щоб наситити рослину корисними мікроелементами після збору врожаю, потрібно підживити полуницю наступною сумішшю: 2 ст. л. нітрофоски , 1 склянка деревного попелу, все розчинити в 10 л води. Під кущ слід лити 1 л розчину.  

Восени знову ж таки не забудьте замульчувати рослину, для цього можна використовувати хвойні голки, що опали. Вони також допоможуть в боротьбі зі слимаками.

Ви вирощуєте полуницю?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector