Здоров’я: 20 помилок, які варто перестати здійснювати до 40 років

Хочете і після 40 років виглядати на 30? В такому випадку вам потрібно переглянути своє ставлення до власного здоров’я, сну, харчових звичок, до щеплень і багато чого іншого.

Отже, щоб бути здоровим і повним сил після 40 років, вам потрібно перестати жити за звичним сценарієм.

1. Бути залежним від мобільного телефону і інших гаджетів

Дослідження вчених Гарвардського Університету, проведені в 2011 році, довели: зловживання телевізором підвищує ризик виникнення діабету 2-го типу і серцево-судинних захворювань. Крім того, «блакитні екрани» планшетів, мобільних телефонів і інших гаджетів порушують біоритми організму, тим самим ускладнюючи засинання ночами.

2. Нехтувати сном

Люди у віці від 18 до 64 років потребують 7-9-годинного сну. Нехтування сном може викликати гіпертонію, інфаркт і навіть ожиріння. Крім того, недостатня кількість сну прискорює біологічне старіння.

3. Нехтувати зубною ниткою

Регулярне використання зубної нитки допоможе уникнути виникнення багатьох захворювань порожнини рота. Дослідження Національного інституту стоматологічних та черепно-лицевих досліджень показують, що ризик виникнення пародонтиту після 30 років зростає в декілька разів, причому чоловіки страждають від нього частіше, ніж жінки.

4. Перестати нерегулярно харчуватися

Нерегулярне харчування уповільнює метаболізм і може викликати діабет 2-го типу. У 2/3 людей у ​​віці від 40 до 64 років діагностується діабет.

5. Ігнорувати больові відчуття

Відчуваєте біль? Поколювання? Просто дискомфорт? Коли ваше тіло хоче вам щось сказати, не ігноруйте ці симптоми. Хворобу краще попередити і вилікувати на ранніх стадіях.

6. Балуватися однією-двома сигаретами

Якщо ви «балуєтеся» сигаретами, це означає, що ви курите. Куріння підвищує ризик виникнення серцево-судинних та легеневих захворювань. Крім того, куріння може викликати зупинку серця.

7. Зловживати сіллю

Більшість людей використовує більше солі, ніж вимагає їх організм. Рекомендована денна норма — це половина чайної ложки. Зловживання сіллю викликає гіпертонію, інфаркт і інсульт.

8. Ігнорувати воду

Вода живить всі клітини нашого організму. З віком у багатьох притупляється відчуття спраги, і саме тому люди ігнорують пиття води. Крім того, газовані води і ранкова кава — це не вода. Пийте 1,5-2 літра води в день, і ви забудете про зневоднення організму.

9. Ігнорувати молочні продукти

Жінки, які сидять на дієті і не вживають молочні продукти, шкодять самі собі. Вони не отримують тієї кількості кальцію, яка необхідна у віці за 30. Кальцій — невід’ємний елемент, ігнорування якого може привести до остеопорозу.

10. Брехати лікарям

Не приховуйте жодної інформації від вашого лікаря. Якщо у вас болить там, а в іншому місці ви давно відчуваєте нездужання, скажіть про це лікареві. Якщо не ви, то як лікар повинен здогадатися, що з вами щось не так?

11. Нехтувати тренажерним залом

Як відомо, рух — це життя. Регулярні фізичні вправи допоможуть тримати ваші м’язи в тонусі, прискорять метаболізм і підвищать пружність шкіри.

12. Нехтувати сексом

Робота і діти часто відсувають секс не тільки на другий, а й на десятий план. Але, коли ваші діти вже підросли, слід повернути інтимні стосунки в ваш пріоритетний список.

13. Нехтувати сонячними ваннами

Лікарі рекомендують приймати сонячні ванни в тіні і зі спеціальними захисними кремами. По можливості приділяйте цьому заняттю хоча б 20 хвилин в день. Користь вітаміну D ніхто не відміняв!

14. Вживати газовані напої

Вам, напевно, відомо про  шкоду газованих напоїв. Після 30 років організм ще більш вразливий. Цукор, що міститься в газованій воді, може викликати діабет і ожиріння, а ортофосфорна кислота вимиває кальцій з організму і сприяє підвищеній крихкості кісток.

15. Зловживати напівфабрикатами

Замініть чіпси, вареники та інші напівфабрикати на здорову їжу, багату клітковиною, вітамінами і мінералами. Напівфабрикати не принесуть вам ніякої користі, лише вгамують голод. Зайві калорії відкладуться на талії, а харчові добавки, що містяться в них, можуть викликати залежність.

16. Зловживати алкоголем

З віком організм все складніше відновлюється після випитого алкоголю. Крім того, після активних пиятик в організмі накопичуються токсини, які виводяться кілька тижнів. У цій справі важливо знати міру: один келих червоного вина нікому не зашкодить.

17. Зловживати соцмережами і нехтувати активним соціальним життям

Коли ви спілкуєтеся в соціальних мережах, ви створюєте ілюзію спілкування. Набагато важливіше спілкуватися з людьми в реальному житті.

18. Ігнорувати свої гени

Хочете ви цього чи ні, гени значать дуже багато. Якщо у вашій родині спостерігалася тенденція виникнення певних захворювань, візьміть цю «болячку» під свій контроль. Ваш лікар не може бути в курсі ваших сімейних хвороб, тому ви можете розповісти йому про них. Можливо, для профілактики він призначить вам необхідні дослідження.

19. Нехтувати регулярною диспансеризацією

Багато людей ігнорують щорічну диспансеризацію, в ході якої можна виявити наявність тих чи інших захворювань в стадії «зародка». Це не правильно. Регулярна перевірка стану здоров’я допоможе вам на ранній стадії розвитку помітити захворювання. Хворобу легше і краще лікувати в легкій формі.

20. Ігнорувати рекомендовані щеплення

Щеплення потрібні не тільки дітям. Якщо ваш лікар вирішив, що вам потрібна та чи інша вакцина, не ігноруйте ці рекомендації. У рік помирає близько 50 000 людей від тих захворювань, які можна було попередити за допомогою одного щеплення.

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: