Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається до вас. Мудра притча для кожного!

В селі проживала з сім’єю бідна жінка, не мала вона ніяких засобів для існування, її діти ходили в старих лахміттях, однак при цьому вона не забувала робити добро: щодня пекла дві свіжі хлібини – одну для власної сім’ї, а другу – для випадкових перехожих. Цю хлібину жінка ставила на підвіконня і її міг взяти будь-хто.  

Коли вона ставила цю хлібину на підвіконня, то просила благословення для свого сина, який пішов у світ шукати кращої долі. Проходили місяці, а матір й гадки не мала, що з її дитям. Одного дня вона помітила, що другу хлібину вже декілька разів підряд забирає один старий чоловік, при цьому він завжди промовляв:  «Зло, яке ви зробите, залишиться з вами, а добро повернеться вам!».

Жінку обурювало, що тижнями чоловік харчується її хлібом й жодного разу не промовив слова вдячності. Тоді вона вирішила, що не дозволить цьому продовжуватися. 

«Мені потрібно позбутися цього неприємного старика, можливо, хлібина потрібніша іншим людям? Тоді взяла й додала отрути в другу хлібину й поставила на підвіконня. Жінку продовжували мучити докори совісті й вона цю хлібину забрала з підвіконня й викинула у вогонь, а натомість спекла свіжого хліба.

Через декілька годин старий чоловік прийшов до підвіконня, забрав хліб, й пішов далі, при цьому знову промовляв ці дивні слова.

Того вечора хтось раптово постукав у двері. Жінка була дуже здивована, коли на порозі побачила свого худого та змарнілого сина. 

Пошепки

«Мамо, сьогодні просто сталося щось надзвичайне! Я був дуже голодний і думав, що вже не дійду додому. Через слабкість звалився з ніг й не міг поворушити тілом. Як раптом до мене підійшов старий чоловік й віддав мені цілу хлібину. Сказав, що це йому їжа на цілий день, однак вона мені потрібніша».

Матір тоді одразу зрозуміла про кого говорить її син й одразу зблідла, адже страх полонив її душу. Сьогодні вона могла зробити найгіршу помилку в своєму житті – отруїти власного сина. 

Ось тоді жінка зрозуміла зміст слів: «Зло, яке ви робите, залишається з вами, а добро повертається до вас!»

Мораль історії:

Навіть якщо вам здається, що ваші добрі справи не оцінюються іншими, не припиняйте їх робити. Рано чи пізно ви отримаєте ще більше.

Що Ви думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector