Знайшла більше недоліків життя у селі, аніж в місті. Хоча думала зустріти старість саме там

Зрозуміла, що зробила прикру помилку. Коли повиростали діти і я вийшла на пенсію, то захотілося жити ближче до природи. У селі. Але переоцінила цю ідею і розкажу вам чому:

1. Каналізація. У моєму селі досі не провели центральну каналізацію та і не проведуть напевно. Відповідно прийдеться ходити у дерев’яну кабінку з отвором у підлозі. Зі септиком ситуація була б простішою, але він потребує регулярного відкачування і перевірки справності, а це витрати сил і грошей.

2. Водопостачання. Центрального водопостачання теж нема. Відповідно потрібно копати поруч з домом колодязь чи пробивати свердловину, потім їх потрібно чистити від мулу. А це додаткові клопоти. Навіть, якщо проведете автономне водопостачання, то там морока з трубами. Взимку вони можуть замерзнути, а влітку помпа перегріється і згорить. Жінці на пенсії буде не під силу копати колодязь, прийдеться наймати спеціалістів і платити кругленьку суму.

3. Опалення. Якщо в домі піч, то потрібно завчасно заготовлювати дрова. А якщо гріти газом чи електрикою, то самі знаєте скільки за це прийдеться заплатити. На пенсію одну це буде забагато: котел купити, поломки ремонтувати й послуги оплачувати.

4. Сніг. У місті комунальна служба подбає з самого ранку, щоб жителі могли пересуватися без перешкод. А в селі самій зранку і ввечері доведеться подружитися з лопатою, відгортати стежку від дверей до брами. 

Пошепки

5. Трава. Весною доведеться знову поратися на подвір’ї. Махати косою старій жінці надто важко, доведеться доплачувати молоді, або купувати газонокосарку.

6. Город. Це заняття вже ніби більше для жіночих рук, але не менш важке. Перекопати велику ділянку землі, грабати, посадити, пополоти, зібрати врожай і знайти місце, щоб його зберігати. Це діло потребує постійної роботи, а натомість болітиме спина, руки й ноги. Ми з чоловіком біля будинку мали маленьку ділянку з полуницею, то я просила дочку допомогти нам. А як одній давати раду на такій площі.

7. Блага суспільства. Не в кожному селі можна знайти аптеку, лікарню чи пошту. А якщо вони і є, то в кращому випадку за кілька кілометрів. Це добре, якщо є машина, а коли нема? Йти пішки чи їхати на велосипеді. Для цього потрібно багато сил, а де їх знайти, якщо захворів? Вже не говорю про те, щоб постригтися чи купити одяг, сантехніку чи щось інше – у більшості випадків доведеться їхати в місто.

Зате в селі дуже чисте повітря, чути як співають пташки й вночі видно зорі. Таки на квартирі зустрічати старість легше. Все під рукою і це дуже зручно.

А де б обрали жити ви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector