Зняти біль в шиї: 8 вправ, які врятують від застою лімфи через сидячий спосіб життя

Шийний відділ хребта, з огляду на анатомічні особливості, схильний найбільш до остеохондрозу і м’язового болю.

Звичайно, важко дотримуватися здорового способу життя, коли в більшості випадків ми більшу частину свого часу проводимо на роботі чи навчанні, де присутня неправильна організація робочого місця, характер роботи малорухливий, або в роботі притаманні високі фізичні навантаження. Але, як то кажуть, робити все одно щось треба. На щастя, при ранніх болях в шиї на допомогу може прийти комплекс вправ.

Вправа 1. Цю і наступні вправи можна робити вранці, в обід і ввечері. Необхідно встати, випрямитися, опустити плечі і максимально розслабитися. Закрийте очі, уявіть, що у вас на голові одягнений ковпак. Не поспішаючи намагайтеся малювати вістрям ковпака спіраль від маленького радіуса до великого, обертаючи шиєю. Повторіть вправу 5 разів малюючи спіраль в різні боки.

Вправа 2. Розслабте шию, закиньте голову назад і постарайтеся потилицею розтерти спину. Виконуйте рухи головою повертаючи шию в різні боки, на скільки це можливо. Повторюйте до легкого запаморочення, але не більше 30 разів.

Вправа 3. Розслабте плечі і опустіть підборіддя на груди, зробіть глибокий вдих. Повільно рухаючи шиєю в різні боки, намагайтеся розтерти груди підборіддям, на скільки це можливо. Повторюйте до легкого запаморочення, але не більше 30 разів.

Вправа 4. Випряміть спину і глибоко вдихніть. Повертаючи голову вправо, постарайтеся подивитися, як можна далі вправо, не розгортаючи спину. Ви повинні відчути легке напруження м’язів шиї. Затримайтеся в максимальному положенні на 2-5 секунд. Повторіть 5 раз в кожну сторону. В кінці вправи закиньте голову назад і розслабтеся на 10-15 секунд.

Пошепки

Вправа 5. Глибоко вдихніть і натисніть лівою долонею на скроню. Постарайтеся головою натиснути на долоню так, щоб відчути легке напруження шийних м’язів. Затримайтеся в такому положенні на 20 секунд. Після чого приберіть руку, повільно нахиліть голову в іншу сторону і розслабтеся на 5-10 секунд. Виконайте те ж саме правою рукою. Зробіть цю вправу поперемінно кожною рукою 5 разів.

Вправа 6. Зробіть глибокий вдих, схрестіть пальці на долонях і покладіть їх тильною стороною на лоб. Натискайте головою на долоні, немов хочете опустити голову вниз. При цьому ви повинні відчути легке напруження м’язів шиї. Зберігайте напругу 10-20 секунд. Після чого приберіть руки і опустіть голову на груди, максимально розслабивши шию. Затримайтеся в такому стані на 20-30 секунд. Повторіть 3-4 рази.

Вправа 7. Поставте руки на пояс. Нахиліться вправо на скільки це максимально комфортно можливо. Постарайтеся витягнути шию якомога далі до підлоги, немов хочете дотягнутися нею до плеча. Затримайтеся в такому положенні на 5-10 секунд. Повторіть вправу в протилежний бік. Зробіть 5 повторів.

Вправа 8. Цією вправою необхідно закінчити розминку. Поставте руки на пояс і глибоко вдихніть. Робіть кругові рухи шиєю за годинниковою стрілкою повільно і максимально розслаблено. Повторіть кругові рухи в протилежну сторону. В цілому зробіть 2-3 повтори по 10-20 кругових рухів в різні боки.

Ці вправи необхідно регулярно робити для профілактики захворювань, пов’язаних з шийним відділом хребта. Витративши на ці вправи 10-15 хвилин в день ви позбудетеся не тільки від болю в шиї, але і забудете про головні болі і запаморочення.

Стаття містить інформаційний та ознайомлювальний характер і не може заміняти методи традиційної медицини та косметології. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

Вас часто турбує біль в шиї? Якщо так, то якими методами подолання болю користуєтеся?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector