Зцілення – можливе! Спробуйте це: 20 цитат унікального психолога Олександра Свіяша

Мабуть, ви неодноразово чули про те, що багато наших проблем починають з голови. Саме тому вкрай важливо дбати про стан свого ментального здоров’я. У цьому вам зможе допомогти Олександр Свіяш, популярний сучасний письменник і психолог. Він веде свій власний блог в мережі, у якому ділиться цікавою і корисною інформацією, а також відповідає на актуальні запитання підписників. 

А для того, щоб ви здійснили особистий психоаналіз, трохи краще зрозуміли себе і направили власні думки в правильне русло, ми зібрали 20 цитат цього професіонала. Ваше життя зміниться в кращу сторону, якщо ви вже сьогодні прислухаєтеся до наступних порад:

 1. Якщо у тебе виникає любов до якоїсь людини, це не означає, що вона тобі щось винна!
 2. Хто сказав, що людина обов’язково повинна мати сім’ю? Це міф і не більше. Набагато ліпше виглядає щасливий холостяк, ніж нещасна пара, в якій кожен сам мучиться і одне одного мучить.
 3. Наш дух визначає наше буття. Здоров’я – в голові, а не в аптеці!
 4. Ви весь час будете отримувати те, що засуджуєте і те, з чим боретеся. І так буде тривати до тих пір, поки ви не зміните своє ставлення до людей або обставин,  які вас не влаштовують. Дозвольте їм бути такими, якими вони є в реальності, а не такими, якими ви б хотіли їх бачити. Зрозумійте, що змінюватися потрібно вам, а не іншим людям.
 5. Змінити можна тільки себе, але хто ж з цим погодиться? Набагато зручніше засудити навколишніх і кинутися в бій за їх удосконалення.
 6. Відчуй себе сьогодні тим, ким хочеш стати завтра.
 7. Якщо на вашому вікні написано: «Життя – це боротьба» або «Мені ніколи не знайти того єдиного», то вам люб’язно організують таке життя, про яке ви заявили.
 8. Чоловік образився на дружину, тому що він думав, що вона здогадається, що йому знадобиться біла сорочка на завтра. Дружина образилася на чоловіка, бо вона думала, що він здогадається купити квіти. Дитина образилася на батьків, тому що вони повинні були здогадатися, що їй потрібен новий конструктор, і т. д. Проблема полягає в тому, що ми придумуємо як повинні поводити себе інші люди. А потім переконуємося, що вони себе так не поводять, і ображаємося на них за це. Це нормально: в божевільні ще й не таке буває.
 9. Наш організм – бак для емоційних покидьків. Він з усіх сил бореться з ними, а потім здається. Захворювання – форма протесту організму проти смітника, який ви в ньому влаштували.
 10. Кожна людина вигадує собі свій набір недоліків, а потім десятиліттями побивається з цього приводу. Ну що ж, це все ж таки теж заняття.
 11. Якщо намагатися зрозуміти сенс подій, які з вами відбуваються, то можна швидко опинитися на прийомі у психіатра.
 12. Якщо ваш «опонент» знаходить спосіб дістати вас, то ви повинні бути йому вдячні, тому що він намацав саме ту цінність, якій ви надаєте надмірне значення! Тому будь-який скандал — це чудово! Це безплатна діагностика ваших ідеалізацій! І не тільки діагностика, а й лікування.
 13. Любов – субстанція, при наявності якої абсолютно не страшно наступити на горло власного егоїзму, а навіть, навпаки, приємно.
 14. Дозвольте коханому (чи коханій) гуляти на максимально довгому повідку — він найміцніший.
 15. «Не засуджувати» – не означає, що ви повинні стати таким, як той чоловік, який вам не подобається. Ви можете залишатися собою, але важливо вміти не впадати в довгі переживання, якщо щось не збігається з вашими очікуваннями.
 16. Зазвичай ми швидко забуваємо про свої успіхи та концентруємося на невдачах. Це неправильно, потрібно завжди пам’ятати про свої досягнення – вони дають нам сили для завойовування нових рубежів.
 17. Життя не може бути ні справедливим, ні несправедливим, оскільки все в ньому має свої причини й слідства.
 18. Будь-яка ситуація, яка вас не влаштовує – це не привід для переживань, а всього-на-всього привід для роздумів про причини подій, що відбуваються.
 19. Життя підбирає людей, створюючи сімейні пари таким чином, щоб кожен член подружжя руйнував ті цінності, яким надає надмірне значення інший.
 20. Подобатися всім – практично нездійсненне завдання. Принаймні, поки ти живий.

А ви погоджуєтеся з думкою психолога?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector