Звичні для нас речі, які іноземці вважають дивними: список та аналіз причин

Не секрет, що в кожної країни є власні особливості, звички, традиції, культура. Тож нерідко звичні деталі для одних є справжньою дивиною для інших. 

Те, що ми використовуємо у буденному житті, іноземці сприймають з великим подивом. Наприклад, для них невтямки, що таке березовий сік, хоча у нас цей напій поширений. 

Ми можемо вкрасти у сусід стиглу черешню чи кілька соковитих яблук. Сам Бог велів ділитися. Те ж стосується ягід та грибів у лісі. А на Заході за таке можуть стягнути великий штраф. Там є одне серйозне правило: «Усе, що росте в лісі — для тварин». У нас запросто можна скористатися плодами на свій розсуд, але для західної людини це є немислимим.

Також не варто пригощати іноземців оселедцем. Гість вирішить, що ви його не поважаєте. Річ у тім, що оселедець за кордоном заведено вважати смітною рибою, якою годують тварин, але аж ніяк не людей. 

Те ж стосується гречки. Мешканці західних країн вважають цю крупу гіркою і несмачною. Тоді як у нас це основний гарнір до м’яса, салатів і тд. 

Наступна звичка, яка дивує іноземців – пишні застілля. У нас це вже традиція і соромно випускати гостя з дому голодним. Однак за кордоном збирати в домі значну кількість людей і пити без зупинки, заїдаючи це різноманітними закусками – як мінімум, дивно. В іноземців власна культура вживання їжі та алкогольних напоїв. 

Якщо ж іноземець захворіє в Україну, то теж натрапить на цілу підбірку дивних традицій нашої країни. 

Людей з-за кордону шокує той факт, що ми самостійно намагаємося лікувати себе, не звертаючись до лікарів. А купувати препарати без рецепта – це взагалі табу для іноземців. Зате ми полюбляємо тягнути з хворобами до останнього.

Пошепки

Здивують туриста і наші прикмети з повір’ями. Наприклад, присісти на доріжку, не передавати нічого через поріг, плювати через плече, щоб не зурочили і більшість інших забобонів.  За кордоном навіть не вживають словосполучення «погана прикмета». Це ні про що їм не говорить.

Також не дивуйтеся, якщо заморські гості не зніматимуть взуття у вашому домі. У них всі завжди ходять взутими. Клімат в інших країнах м’якший, сухіший, тож калюжі, болото і бруд суші – рідкісні явища там.

Також дивує іноземців той факт, що у нас на кілька квадратних метрів може жити по багато людей.  Хоча для нас це норма. Спосіб життя людини з пострадянського простору і людини з Європи або США має значні відмінності.

Стосується це і пенсіонерів. Наприклад, не кожна людина похилого віку з-за кордону збагне, чому, замість відпочинку і часу на себе, вона буде змушена підтримувати фінансово дітей та онуків, як це роблять наші бабусі з дідусями.

Дивина для Заходу і поняття «старого нового року».  Відмінними є і масштаби святкувань в Україні та за кордоном.

Отож, як бачите, у нас дуже багато відмінностей. Тож не буде зайвим ознайомитися з традиціями країни, яку плануєте відвідати, щоб не трапилося ніяких казусів. 

Чим можете доповнити список?

А що вас дивує найбільше у закордонних традиціях?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector