Донька вперше за рік приїхала провідати батька й з порога заявила: – Чого не знайшов самотню жінку? Тепер нащадки цієї будуть і на мою спадщину претендувати? Міг би про мене подумати

Ольга народилася в звичайному селі, була непримітною дівчинкою, я вступила до університету в інше місто. Після навчання вона не хотіла повертатися в селище, знайшла роботу в місті й залишилася там. Нещодавно її матері не стало, а батько залишився наодинці в пустій хатині.  Дівчина не мала часу навідувати батька: то робота у неї, то ще щось.

Коли не телефонувала батькові, він завжди був зайнятий і не міг довго розмовляти: дах ремонтує, порається по господарству. 

Дівчина все ж випросила на роботі вихідний та поїхала до батька. Ще перед цим заїхала в магазин, купила квіти матері на могилу та продукти батькові. Вона вже ішла своєю вулицею й раптово натрапила на тітку Галю, яка любить плітки. 

– Ой Олечку, давненько тебе не було. Квіточки, мабуть, для матері привезла? Ти батька свого не впізнаєш, так помолодів. Ти ніколи не вгадаєш чому, впевнена, тебе здивує.  

– А що трапилося? – здивовано спитала Ольга.

– Та не хочу пліткувати, сама все скоро дізнаєшся, – махнула рукою Галька. – Мачуху батько привів. Уже з місяць. Ще й року не минуло, а він вже нову жінку привів.

Оля не могла зрозуміти, що таке тітка їй розповідає. Батько ж завжди говорив, що буде доживати сам. Як він міг так швидко забути матір? Та й і їй нічого не казав. Галька почала розповідати, що ця жінка має двоє дітей: донька одружена, а син в армії. 

Вона думала про цю жінку, яка просто прийшла на все готове до її рідного дому. В них будинок був хороший, батько мав машину та й господарство непогане. Вона ж просила батька шукати одиноку жінку, без дітей, якщо йому вже закортить.

Ольга увійшла на подвір’я. Батько порався у хліві. Підняв голову, посмішкою зустрів доньку і замість привітання почув:

– Ти що собі здумав? Одружуватися збираєшся? Чому нічого не розповідаєш?

Батько підійшов ближче і тихенько сказав:

– Як же тебе сповістиш, якщо ти раз на рік батька відвідуєш?

В цей момент з будинку вийшла жінка, а кругом все було чисто так, прибрано, квіти підлиті, на городі охайно. Жінка ввічливо привіталася до дівчини, а та буркнула їй у відповідь:

– Треба було продати господарство. 

Пошепки

Батько аж здригнувся:

– А чого ж продавати? Витратити всі гроші, а потім сидіти, склавши руки? Я ж тут відпочиваю духовно, не так нудно мені.

Донька замовкла, а потім промовила: 

– Чого не знайшов самотню жінку? Тепер нащадки цієї будуть і на мою спадщину претендувати? Міг би про мене подумати.

Батько не поступався:

– Те господарство нікому, окрім мене, не потрібне. Тим більше вона має і своє. 

В цей момент мачуха промовила: 

– Не сперечайтеся, щоб всі сусіди чули, краще ідіть на кухню, там пиріжки вже готові.

Сказала ця жінка й вирушила до брами. Батько відразу схопився:

– Куди ти ідеш?

– Додому, завтра донька хотіла приїхати, допомогти тут з городом, то скажи їй, що я вдома на неї чекаю. А ви тут залишайтеся, нічого вашого собі не заберу. 

Батько, в чому стояв, в тому і вирушив за мачухою, тільки докірливо кинув:

– Я теж іду, доню, господарство на тебе залишається – все твоє! Роби, що хочеш!

Хто правий у цій ситуації? Батько чи донька?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector