Які квіти сіяти в січні на розсаду. 22 варіанти квітів, які садять в січні на розсаду

Після новорічних свят можна взятися і за роботу. Кожен займається тим, що йому до туші: хтось читає книги, комусь до вподоби переглядати фільми, а от садівники вже обдумують про новий сезон. Однією з їхніх думок є те, які квіти можна сіяти в січні. І щоб полегшити їм це завдання, ми підготували для вас цікаву інформацію.

Всі знають, що для нормального розвитку рослин потрібне світло. Щоб приступити до розсади в січні, потрібно мати спеціальні фітолампи, колагенові та світлодіодні лампи, оскільки взимку світловий день значно менший.

Які квіти садити в січні

Найкраще сіяти в цей час рослини, в яких час від моменту посіву до цвітіння триває мінімум 130 днів. Так вони зацвітуть вже до початку літа. Також є ще квіти, у яких цвітіння розпочинається через 180 днів, тоді вони також встигнуть порадувати дачників в теплу пору року. 

Які квіти садити в січні на розсаду? Перша половина місяця

1. Аквілегія або водозбір. 

Аквілегію слід садити в перші два тижні січня, тобі пересаджувати її в парник або під укриття в кінці квітня. Потрібно підготувати місткість, насипати туди грунт й помістити насіння в борозенки. Зверху також ретельно просипати шаром грунту, який складає 5 мм.

Вирощувати ці квіти потрібно при температурі близько 20 ° С, тоді сходи вас порадують вже через перші три тижні. 

2. Дельфініум багаторічний. 

Саме цей гібрид зацвітає саме в рік посіву. Якщо посадити в перші тижні січня, то його можна пересаджувати під укриття в перші дні травня. Така розсада вже навіть буде готова до цвітіння. 

Потрібно зволожити субстрат та розкинути його у розсадні ящики. Потім також встромити насіння й засипати їх землею. Вирощувати при температурі 18-20 градусів. 

3. Дзвоник карпатський. 

Таку рослину можна висівати протягом всього січня, а пересаджувати на початку травня. Сіяти обов’язково у вологий грунт. Насіння не засипати грунтом, а утрамбувати всередину. Перші сходи вас порадують вже після 7 днів. Вирощувати при температурі 15 — 18 градусів. 

Які квіти садять в січні? Друга половина місяця

4. Пеларгонія. 

Насіння сіяти потрібно на третій тиждень січня, тоді в травні ви отримаєте повноцінну розсаду. Насіння потрібно встромляти у вологий грунт на 1 см. Вирощувати при температурі 20 — 21 градусів. Якщо пагони прищипувати, то кущ буде зональним та густим. 

5. Бегонія вічноквітуча. 

Неймовірно барвисту та квітучу розсаду можна отримати в кінці квітня, якщо сіяти бегонію на 3-4 тиждень січня. Насіння потрібно занурити у вологий субстрат. Можете сіяти в окремі місткості, але тоді розміщати по 2 насіння в одну. Окремі місткості обов’язково накрити на два тижні, поки не зявляться перші паростки.

6. Вербена прекрасна. 

Красива й квітуча розсада з’являється переважно до кінця квітня. Здійснювати посів найкраще на четвертий тиждень січня, тоді цвіт зявиться в липні і буде триматися аж до сильних морозів. Насіння не присипляти землею, а утрамбувати у добре зволожений грунт. Обов’язково накрийте розсаду плівкою до появи перших паростків, щоб утворити парниковий ефект.  Вирощувати при температурі 20 — 25 градусів. Також слідкуйте за тим, щоб грунт не був надмірно зволожений. 

7. Лобелія. 

Розсада цієї квітки готова до пересаджування під укриття на початку травня, якщо посіяти її в третій декаді січня. Її не заглиблювати в грунт, а просто трішки притиснути. Причому класти по 2 насіння в окремі горщики. Поставити в тепле місце і до середини другого тижня з’являться сходи. Лобелія любить вологу і не терпить надмірної кількості органіки.

8. Геліотроп.

В кінці січня потрібно посіяти насіння, тоді ви отримаєте повноцінну розсаду на початку травня й зможете її посадити під укриття.  

9. Примула.

Ця багаторічна рослина стане справжньою окрасою саду, до того ж примула взагалі невибаглива. Посів відбувається таким способом, як і з лобелією. Перші сходи будуть вже після 10-14 днів. 

10. Петунія ампельна. 

Щоб отримати цю неймовірну квітку  до травневих свят, розпочніть сіяти її до другої половини січня. Перші паростки зявляться вже на четвертий день, якщо будуть дотримані дві умови: вологість 100% та температура від 22 до 25 градусів. Насіння лише утрамбовувати, не заглиблювати. 

11. Гвоздика турецька. 

Для розсади обирайте гібриди, які цвітуть в той рік, що й відбувався посів. Найкраще сіяти турецьку гвоздику в кінці січня, на початку лютого. Занурити насіння в субстрат на 0,5 см та вирощувати при температурі 16-20 градусів. Перші сходи будуть через два тижні.

Ще які квіти можна сіяти в січні

  • Антиринум,
  • Цинерарія,
  • Гайпардія остиста,
  • Кальцеолярія зморшкувата,
  • Садова гвоздика Шабо,
  • Сальвія з палевими або червоними квітками,
  • Молочай багатоквітковий,
  • Меконопсіс Шелдона,
  • Геленіум осінній,
  • Тирлич.

Перед посадкою будь-якої рослини слід ретельно ознайомитися з особливостями кожної та підібрати необхідний догляд. Також ретельно прорахуйте час вегетаційного періоду, щоб отримати квіти влітку. Й обов’язково використовувати додаткові джерела освічування взимку.

Вам була корисною ця інформація?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: