Чи дійсно корисний мед і чи є в ньому вітаміни: вся правда і домисли

Люди  завжди цінували мед за його солодкий смак, однак дослідники кажуть, що мед – це більше, ніж підсолоджувач. Він також може мати користь для здоров’я, хоча для деяких методик його використання існує мало даних. 

Інформація про харчування

Мед – це в основному цукор. Він насправді калорійніший, ніж типовий білий цукор, який використовується для приготування їжі або випічки. Оскільки він солодший, то у разі використання замість цукру,  вам може знадобитися меду значно менше. Також мед додає аромату, якого не має білий цукор.

Одна столова ложка меду містить:

  • Калорії: 64
  • Білок: 0 грам
  • Жир: 0 грам
  • Вуглеводи: 17 грам
  • Клітковина: 0 грам
  • Цукор: 17 грам

Мед містить деякі вітаміни та мінерали у незначних кількостях, включаючи невелику кількість:

  •  Залізо
  •  Цинк
  •  Калій

Дослідники виявили, що обробка не впливає на харчову цінність меду та рівень антиоксидантів.

Потенційні переваги меду для здоров’я

Хоча він не є багатим джерелом поживних речовин, деякі люди розглядають мед як здорову їжу. Існує мало доказів багатьох поширених тверджень про мед, але дослідження підтверджують деякі з наступних:

Протизапальний ефект

Мед містить антиоксиданти, які можуть захистити організм від запалення. Запалення може призвести до різних проблем зі здоров’ям, включаючи хвороби серця, рак та аутоімунні розлади. Одне дослідження виявило, що антиоксиданти в гречаному меді виявляються в плазмі крові, показуючи, що вживання цього продукту може посилити антиоксидантну активність в організмі.

Полегшення кашлю для дітей

Органи охорони здоров’я рекомендують використовувати все-таки препарати традиційної медицини у разі кашлю. Однак в одному дослідженні дві чайні ложки меду полегшили нічний кашель у дітей, правда, не рекомендується застосовувати такий метод дітям до одного року. 

Потенційні ризики меду

Мед є безпечною їжею для більшості людей, але не для всіх. Ось деякі потенційні ризики вживання меду, включаючи сирий мед:

Ботулізм у немовлят

Не слід давати мед немовлятам до 12 місяців. Мед містить частинки пилу, які можуть переносити спори бактерій, що викликають ботулізм. Немовлятам не вистачає стійкості до багатьох мікробів, і вони можуть захворіти. Використання меду для приготування їжі для дітей повинно бути безпечним.

Алергія

Тим, хто схильний до алергії, слід обережно вживати мед. Хоча алергія на мед є рідкістю, вона трапляється. Можливо, це пов’язано з бджолиним пилком. Пилок бджіл – це суміш пилку та травних ферментів бджіл. Це може спровокувати серйозну алергічну реакцію.

Чи вважаєте Ви мед корисним для здоров’я? При яких станах його використовуєте? Діліться досвідом в коментарях!

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Коментарі

U2
Adblock
detector