Подивіться, які звірі живуть в зоні відчуження Чорнобиля. Здається, природа майже залікувала рани, які їй завдала людина

Вибух на Чорнобильській АЕС — це найбільша техногенна катастрофа за всю історію людства. Над територією площею 200 тис. км² з’явилися ядерні відходи, а 30 км від АЕС залишається зоною відчуження. Хоча аварія трапилася 34 роки тому, її наслідки людство відчуває досі.

Зруйнована біосистема у цій ділянці відновилася та вражає зараз своїми новими жителями. Деякі з тварин не з’являлися в дикій природі вже понад 100 років.

Людство має винести для себе урок після цієї катастрофи. І головне пам’ятати, що природа — це потужна сила, і ми не маємо жодного права втручатися в її лад. 

Зараз ми демонструємо звірів, які попали під приціли фотокамер відвідувачів Чорнобильської зони. 

Після вибуху ця ділянка була уражена найбільше, а такий вигляд вона має зараз

Рудий ліс отримав таку назву через те, що його дерева після вибуху забарвилися в жовто-червоні кольори. Але навіть на цій ділянці почали з’являтися зелені рослини. 

Попри небезпечний для людини рівень радіації, сюди повернулися деякі рідкісні види тварин

Коні Пржевальського

20 років тому в зону відчуження було завезено 20 конів Пржевальського. На диво, ці міцні конячки дали потомство й зараз їх є понад 100 особин у Прип’яті.  

Європейська рись

Європейська рись у цій зоні є головним хижаком. Тут їм нічого не загрожує, адже людей зі зброєю немає.

Вовк

У 1987 році в Чорнобилі жили 3 зграї вовків, а зараз їх 7. У кожній зграї по 10 сильних, здорових тварин. 

Активісти з фотопастки вистежили рідкісних тварин, яких і не сподівалися побачити

А зараз ми вам хочемо продемонструвати тварин, які були цілковитою несподіванкою для екологів та біологів. Через неймовірне різноманіття тварин у 2017 році було створено, в межах 30-кілометрової зони ЧАЕС створили Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Єнотоподібний собака

Лосі й зубри

Дрімлюга і чорний лелека

Ліскулька (ліщиновий вовчок)

Дика свиня

Видри

Бурий ведмідь

Сіра сова

Широковух — рідкісний кажан

Як можна зрозуміти, природа чудово відновлюється без втручання людини. Тому ми повинні плекати та оберігати все, що дарує нам Земля.

Вам доводилося бувати в зоні відчуження?

U2
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: