Вирощуємо Петунію з насіння в домашніх умовах. Коли сіяти, та як правильно доглядати

Уже не за горами весна й прийде час, коли на  ринках і в садових центрах починається продаж квітучої розсади петунії. Але сьогодні ми вас навчимо, як самостійно вирощувати розсаду петунії в домашніх умовах. Насправді, це просто, як двічі два. Хочете навчитися? Тоді вперед!

Підготовлення місця розсади

  1. Обирайте свіже якісне насіння. Рослина, як правило, цвіте на 12 тиждень після посіву.
  2. Для розсади квіти сіють ще всередині зими. Обов’язково приділіть увагу освічуванню, адже тільки так петунії будуть розвиватися належним чином. 
  3. Саджайте квіти у невеликі горщики, які перед посадкою необхідно добре продезінфікувати, а на дно покласти лист паперу. Далі сиплемо керамзит та грунт. 
  4. Грунт має бути готовий з магазину, або приготуйте суміш самостійно з дерну, перегною, торфу та піску (2:2:2:1), полийте окропом, щоб знищити шкідників.
  5. Петунії сіють по поверхні грунту, не присипаючи зверху землею – інакше не проросте. Для посіву використовуйте звичайну зубочистку:  її гострим кінчиком легко підчепити мікроскопічне насіннячко і перенести його в розсадну місткість.

Догляд за рослиною

Зверху посадкову тару накрийте листом скла або прозорим поліетиленом, щоб насіння, а потім і паростки були в парникових умовах. Стійкий мікроклімат з високою вологістю всередині такого саморобного «парника» позбавлять вас від необхідності поливати перші паростки петунії. Сходять насіння тільки на світлі, тому відразу ж після посіву, поставте місткість на тепле (23-26 ° C) і світле підвіконня.

Коли насіння зійде, його необхідно провітрювати, знімаючи плівку чи скло, починаючи з 5-ти і закінчуючи 20-ма хвилинами (збільшувати час щодня на кілька хвилин).

Коли «проклюнуться» паростки, то температура має становити 18-20 градусів (вночі – 14-16 градусів). Після того, як з’являться листки, зніміть плівку.

Полив і висадка в грунт

На 1-й тиждень обприскуйте грунт 1-2 рази на день, коли рослини зійдуть – поливати кожного дня. Використовувати необхідно м’яку теплу воду кімнатної температури. На 7-й день після сходу насіння можна ввести мінеральні добрива. За 2 тижні починаємо загартовувати рослину: вдень вона має перебувати в температурі 18 градусів, а вночі – 15 градусів.

Коли на рослині з’явиться 2-3 листочки, можна проводити посадку. Пересаджувати слід в горщик (діаметр – 7 см) з отворами внизу. Живці висаджують в таку ж суміш, як і насіння петунії, але зверху насипають пісок або перліт шаром 2-2, 5 см, пролитим розчином фунгіциду. Розташовують живці на відстані в 1,5-2 см один від одного, і накривають контейнер склом.

Перед висадкою слід підлити квіти, вийняти з землею, помістити в лунку. Перших кілька днів слідкувати, щоб прямі сонячні промені не потрапляли на рослину.

Ви маєте вдома петунії?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Adblock
detector