Стаття для тих, хто любить вдень подрімати

Денний сон допомагає відновити концентрацію уваги, продуктивність та здатність фокусуватися на роботі.

Оптимальна та корисна тривалість дрімання складає близько 20-30 хвилин. Крім того, застосовувати сон як відпочинок протягом дня краще у випадку, якщо вночі ви також спите повноцінно. Це дасть величезний заряд енергії та бадьорості – день пролетить непомітно, а щоденні справи не будуть такими вже нудними.

Ви звертали увагу, що денний п’ятихвилинний сон сидячи, напівсидячи (деякі примудряються навіть спати стоячи) дає більше бадьорості і енергії, ніж тривалий нічний cон в зручній, теплому ліжку? Ось. Виявляється, не можна відмовляти собі в цьому задоволенні.

Які ще плюси є у денного сну?

В організмі відбувається викид гормону щастя. Під час сну активно виробляється серотонін. Тому у нас помітно поліпшується настрій після денного нетривалого відпочинку.

Пошепки

Збільшується здатність до зосередження. Сон в денний час, як з’ясували вчені, еквівалентний 200 мг кофеїну. Для цього достатньо поспати всього 1 годину.

Зростає творчий потенціал. Великі мислителі, вчені, філософи, художники часто сплять вдень. Причому це – переривчастий, короткий відпочинок з проміжками активності, під час яких їх приходять геніальні ідеї. Наприклад, Леонардо да Вінчі нерідко засинав в моменти, коли малював свої шедеври.

Поліпшується пам’ять. Наприклад, вірш, яке ніяк не вдавалося вивчити, легко запам’ятається після короткого денного відпочинку.

П’ять органів чуття стають більш загостреними. Їжа здасться смачнішою, музика дзвінкішою, фарби яскравішими.

Зменшується рівень кортизолу в організмі. Він інактивується уві сні. Його велика кількість загрожує депресіями, викликає дратівливість, невдоволення, нічим необґрунтовану агресію. Ви дозволяєте собі дрімати днем?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector