“Перш ніж піти від чоловіка, – продовжила мати, – будь ласка, зроби для мене одну річ”

В житті практично кожного подружжя трапляється момент, коли пара задумується про розлучення. Комусь вдається подолати цю кризу в стосунках, а хтось все-таки розриває відносини. От на роздоріжжі була в той період була і наша сім’я. Нашому сину тоді було 15 місяців і я сиділа з ним в декреті, дуже втомлювалася. Чоловік працював днями і ночами, щоб нас забезпечувати. 

Ми просто втомлені лягали в ліжко, й втомленими прокидалися. За весь період один до одного накопичилося багато образ і претензій, от я вже не витримала й після останньої сварки зібрала речі, взяла дитину й поїхала до матері. Матір намагалася мене заспокоїти, а я плакала і говорила, що хочу мати більше свободи, щоб він мені допомагав, і цей список можна було продовжувати без краю.

“Перш ніж піти від Білла, – продовжила вона, – будь ласка, зроби для мене одну річ“.

Тоді матір дала мені аркуш паперу й намалювала на ньому вертикальну лінію. В лівій стороні матір попросила перелічити всі недоліки чоловіка. Я це зробила, вказала, що він розкидає одяг, не допомагає з малюком, йде, і не говорить куди, не миє посуд, спить в церкві, не приділяє мені часу… Я була задоволена, адже була впевнена, що такого чоловіка не стерпить ні одна жінка. Далі я думала, що матір скаже, щоб я написала його позитивні риси:

“Ти хочеш, щоб я в іншій колонці вказала його переваги? ” – запитала я з зарозумілою посмішкою. “Ні, – відповіла мама. – Я і без тебе знаю його хороші якості. Краще напроти напиши те, як ти реагувала на його недоліки”. До такого я була взагалі не готова, от і почала перелічувати: скандали, істерики, образи, я принижувала його, не поважала, завжди говорила про те, що він не гідний бути поруч зі  мною…

Після цього мама розірвала листок на дві частини й віддала мені ту, де я описувала себе. Я взяла цей лист і зрозуміла, що моя поведінка була жахливою. Матір тоді сказала: “зараз йди відпочивати, а вранці подумай над тим, що ти написала, і повернися до чоловіка. Можеш залишити онука в нас. Спробуй змінити праву колонку і подивися, яким буде твій чоловік. Якщо стосунки не стануть кращими, тоді ми з батьком тебе завжди приймемо і допоможемо “, – сказала мама.

Тоді я зрозуміла, що його недоліки не були такими жахливими і все можна виправити. Я теж була не ідеальна і він багато чого терпів і від мене. В той момент я зрозуміла, що хочу змінити себе, щоб знову заслужити на повагу чоловіка.

Я тоді набралася сил і повернулася до чоловіка. І наші стосунки значно покращилися. Якщо ви думаєте, що мені вдалося його змінити, то ви помиляєтеся. Його шкарпетки і далі розкидані по квартирі, і якщо я хочу романтичний вечір, то говорю йому час і самостійно бронюю столик в ресторані. Всі недоліки залишилися з ним, але я просто змінила своє ставлення до них. Ці недоліки не змінювали той факт, що мій чоловік – хороша людина і я дійсно його кохаю.

Я щаслива матір і прожила в шлюбі з чоловіком ще цілих 29 років, він пішов з життя через хворобу. Дивлюся на свого дорослого сина і розумію, що вчинила тоді правильно. Я донині вдячна мамі, яка своєю мудрістю врятувала наш шлюб.

Не опускайте рук і почніть щось змінювати.

Чи згодні ви з цією думкою?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector