“Щоб грошей завжди вистачало, не забувай про це”: хитрість, якої навчила мене моя бабуся

Ще декілька років назад мені завжди не вистачало грошей на проживання.

Жила від зарплати до зарплати, а інколи і її не вистачало. Позичала в друзів ще. З кожним днем ставало все важче і важче. Я розповіла про свою проблему бабусі, яка своїми словами змінила моє ставлення до фінансів. 

На той час я заробляла стабільно, але мало. Я це навіть за гроші не вважала, дуже сумно було перераховувати ці маленькі суми, тому я взагалі перестала їх лічити, правда, зробила я це даремно, як пояснила мені бабуся…

На вихідні я приїхала до бабусі. Через поріг я побачила, що вона сидить за столом з блокнотом та ручкою. Мені це було дуже дивно. Вона так щось рахувала на калькуляторі, що навіть не помітила, як я увійшла.

  • Привіт, бабусю, – промовила я.
  • Добрий день, дорогенька, – сказала вона мені у відповідь та підійшла. – Як справи? Я навіть не помітила, як ти увійшла.
  • А що ти там таке робиш?
  • Гроші рахую на місяць. Формую бюджет, щоб на все вистачило. Мені це дуже допомагає.
  • Правда? Навчи мене, будь ласка. Останнім часом, у мене постійно не вистачає грошей. Напевно, варто подумати про те, як розпоряджатися ними більш грамотно… – сумно сказала я.
  • Та що тут складного. Запам’ятай: до грошей треба знати правильний підхід. Слухай:

В день зарплати ділиш всю суму на три частини. Перша – це твої основні витрати, наприклад, продукти, побутова хімія, платежі за комунальні послуги. На них ти повинна виділити половину свого доходу. Друга частина грошей йде на потрібні речі, але не першої необхідності – одяг, якесь кухонне начиння і тд. На ці витрати ти повинна виділити 30% своєї зарплати. А ось третю частину грошей ти можеш відкладати, купувати на неї подарунки, оплачувати які-небудь раптові витрати. Це приблизно 20% твого доходу.

Насправді, мені це дуже допомагає. Я менше роблю необдумані витрати, тому і заощаджую кошти. Як на мене, це чудовий спосіб.  Продовжую використовувати цю корисну хитрість і далі.

Як Ви розподіляєте власний дохід?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector