Скільки океанів у світі насправді

Упродовж багатьох століть учені з усього світу присвячували свої життя дослідженнями океанських глибин. Однак, незважаючи на злободенність питання та на кількість науковців, які бралися за неї, досить довго дослідники вагалися з точною відповіддю щодо кількості океанів. І тільки 21 рік тому цифра нарешті булав виведена. 

Сьогодні розкажемо вам трохи географії та історії, а ви зробите висновок, чи правильно вас учили  в школі.

Обои для телефона девушка глобус дорога ситуация

Ймовірно, вам завжди розповідали, що на планеті всього 4 океани: Атлантичний, Тихий, Північний Льодовитий та Індійський. Втім, це не зовсім так у 2000 році члени Міжнародної гідрографічної організації почали говорити про ще один океан — Південний. 

А зараз детальніше поговоримо про особливості кожного із них.

Обои девушка, глобус, рапс картинки на рабочий стол, раздел девушки -  скачать

1. Тихий океан

Це найбільший океан у світі. Його показник становить 46,6% загальної маси Світового океану (168 723 тис. кв. км). Тому ця водойма – справжній рекордсмен. І першість він бере не лише у цих рамках.

По-перше, у межах цієї водної території перебуває найнижча точка Землі — Маріанська впадина, глибина якої становить 10 984 м. Тоді як середній показник відстані від дна до поверхні води – близько 4 км.

По-друге, у Тихому океані вчені налічують найбільшу кількість островів. Їх там аж 25 тисяч. 

Тихий океан: характеристика, происхождение, климат, флора и фауна | Сетевая  метеорология

2. Атлантичний океан

Його площа дещо менша. Проте ця водойма займає друге місце за величиною. Теж непоганий рекорд. Його протяжність становить 23,5% від загальної площі. А акваторія містить безліч морів, у тому числі й Чорне та Азовське. Середня глибина становить – 3,5 км, а найглибша впадина – Пуерторіканський жолоб.

3. Індійський океан

Розташування можете здогадатися завдяки назві. Загальна площа Індійського океану становить 70 560 тис. кв. км. Тож за величиною він третій у світі. Тож становить 19,5% поверхні Світового океану. За глибиною він цілком подібний до Атлантичного. Яванський жолоб – найнижча точка у цьому водному просторі. 

4. Північний Льодовитий океан

В інших країнах його називають Арктичним. Тут назва цілком віддзеркалює кліматичні умови, що панують у цій частині світу. Понад пів року величезна частина цього океану вкрита льодом. При цьому цей океан вважають наймілкішим. Середня глибина тут досягає всього лише 1 км. Північний Льодовитий становить лише 4,3% площі Світового океану. Загальний його розмір – 15 558 тис. кв. км. Найглибша точка – Глибина Моллоя. 

12 цікавих фактів про Північно-Льодовитий океан » Senfil.net - Цікавий  журнал

5. Південний океан

Через те, що це відкрили його відносно нещодавно, не всі знають про його існування. Однак, Південний океан посідає четверте місце у категорії розмірів серед інших водойм. Він становить всього 6,1 % загальної площі води. А його води омивають Антарктиду, хоча визначити чіткі кордони цього океану важко. Його середня глибина становить 4-5 км.

Вперше за 17 років українські вчені відправляються досліджувати Південний  океан

Що ж, тепер про водну стихію ви знаєте трохи більше і, можливо, ці знання навіть колись стануть вам у пригоді. 

А ви знали про всі ці океани?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector